Videti jedan post
Star 08.01.2013, 01:42   #12
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve stoji sto ste stariji rekli sto se komunikacije tice, ali ipak Matrix se s pravom pita za to. On je moj komsija iz Mostara i poznajem i njega i slusao sam njegov band, a i znam u kakvom se podrucju radi i kakve su svirke kod nas, a i znam otprilike kako je drugdje. Svirke u nasem okruzenju su poprilicno nezahvalne. Moras znati sve od Nirvane do Silvane, stat izmedju pjesama smijes samo ako je hitan slucaj, a narod se razumije u muziku kao teta Marica u nesto sa jako izrazenim krivuljama, a najgore je to sto misle da se razumiju.
Tako da dolazimo u situaciju da u svatovima uvecer uglavnom od svake pjesme ide jedna ili dvije strofe i bez stajanja se pici dalje, jer kod nas ako ne ubodes pjesmu, plesni podij se razidje - komentar publike da ovi i "nisu nesto". Ako je prevelika pauza izmedju pjesama - "nisi nesto", ako se ne daj boze potkrade neka primijetnija greska - "nisi nesto". Improvizacija u pjesmi, sto se nje tice, ako te "usere" jednom u veceri u svatovima da improviziras, jos si dobro prosao. Tako da kod nas komunikacija u bandovima mora bit besprijekorna, tako da mi na pamet pada neka aplikacija recimo za android, pod uvjetom da ste svi povezani preko 3g, wifi ili jos bolje bluetooth, neka aplikacija sigurno postoji. Pade mi na pamet, recimo mobilni skype i grupni razgovor, ali konekcija mora bit perfektna.
E starije kolege su nacele isto tako jednu jaaako jako dobru temu u kojoj se spominje ono sto i mene jaaako jako nervira. Rijec je o tekstovima i pjevacima. Ja recimo sviram harmoniku po danu u svatovima nesto manje od 4 godine i morao sam jednostavno naucit tekstove na pamet, nije bilo druge. Tako da sam se ljutio na pjevacicu koja je prije radila sa nama sto nije mogla makar svoje tekstove naucit, a ja znam i svoje napamet i njene i tekstove od pjevaca isto tako, a vjerujem da je i kod svih vas tako. Ne mozes s njima na kraj nikako i to je...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
matrix_mo (08.01.2013)