Videti jedan post
Star 23.01.2020, 14:32   #5
srdjan motif
Vredan član društva
 
srdjan motif's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.01.2014
Mjesto: Valjevo
Postovi: 214
Downloads: 166
Uploads: 7
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 15 puta u 15 Postova
Instrumenti: Klavijatura
srdjan motif ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
srdjan motif pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od adnnan81 Pokaži Post
Ok, razumijem to, ali ipak ima i nekih nekonvecionalnih akorda zar ne?
Dodato:




Pa slusam prilicno, ritmicki sam ja to ukapirao, samo ne mogu jos da ukapiram one skrsene akorde da se tako izrazim, ubacuju dosta toga nekoncencionalnog.
Teoretski da to se lako ukapira znas da trebas svirati takt Bas** Kontra*Kontra*** ovo je sema e sad treba to i odsvirati, mnogi misle da znaju i odvrcu Low do kraja i udaraju po klavijaturi ko da im je nesto gresila. Treba shvatiti ne moze to svako, da se razumemo Bas i kontru moze svirati svako i svako moze nauciti akorde i to ce zvucati lepo, ali to sto sviraju Gorila Dalibor Bobi to i dosta romskih sviraca ne mogu odsvirati kako treba u sustini zna se ko to svira i to je to za Ciganiju zna se Dalibor Gorila i Bobi, ostalo bleda kopija koji pokusavaju njih da imitiraju. Sto se tice akorda kako sam ukapirao nikad se ne svira isto jer vecinom su u pitanju inprovizacije. Moras biti mastovit i poznavati svoj instrument. Primer, osnova je D..D7..G.. H7. E.. E7.. A e sad ti moras znati parlele nekad svirati u tercama i sve to ulepsati ali treba sve to u pravom trenutku upotrebiti za to treba preci dosta Kafana i Satora u svemu tome je najbitnije iskustvo,

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
srdjan motif je offline   Reply With Quote