Videti jedan post
Star 01.10.2013, 20:27   #97
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vex Pokaži Post
Za live treba sempl ovakvog klarineta sa sredjenim efektom i programom koji ce slicno da izlazi pod prstom,a ne da glumimo DJ-eve i pustamo loop-ove gotovih improvizacija...
Naravno da postoji i taj potpuno isti klarinet i kao sound program i isto tako "izlazi pod prstom" kao sto cujes i u tim frazama medju kojima ima i odsviranih pasaza (dakle nisu bas sve fraze i loopovi), a naravno da je opremljen svim efektima i KeySwitchovima (Layerima) kojima oponasas sve moguce i nemoguce tehnike sviranja klarineta. Primjere sam stavio samo radi toga da ti pokazem sta sve postoji danas a i to sto cujes je samo najobicnija sitnica. Ovdje prije svega mislim na Sound Programe kojima ces zaista sam da sviras, mada ima i fraza, kao sto su ove gornje, koje su vrlo lake za upotrebu i koje se automatski sinhronizuju sa tempom aranzera, a i osmisljene su prevashodno za Live upotrebu, ne za studio. Postoje za veliki broj instrumenata, medju kojima su i svi bitni orientalni instrumenti, pa i horovi, odnosno solo vokali.


@hammers
Vidis i sam koliko toga ima i vrlo dobro znas da to sve treba, kada se radi o balkanskoj muzici. Znaci, to sve treba i "ugraditi" u instrument i napisati stotine, pa i hiljade midi i audio routinga, da bi svaki od tih zestokih instrumenata moga da se pozove u trenu, pritiskom na jednu komandu. Samo iz tog razloga mi treba jos vremena. To je jedina dimenzija koja me kosta zivota.

Promijenjeno od tranzit (01.10.2013 u 20:36 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote