Videti jedan post
Star 26.08.2019, 09:35   #43
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je to. Kad Doktor objasni ja sredim S770 da radi kao tri puta skuplji korg a evo i sad ovo sve sam skoro ukapirao. Znam sad i sta je preset, odnosno sta bi dobio kad kupim sredjene presete za narodnu muziku. I taj pojam preseti me dodatno bunio a ovako ako sam ukapirao dobro neki dobar TC Helicon npr VL3 ili VL2 Touch ako dobro povezem i dam mu iz kanala gde je gitara (obicno 8) da uzima akord on ne gresi a kad jos na to dodam neki sredjen preset za npr dvojku ili odredim tercu gornju donju ili kako god onda je to to on sam pici kao treba.
A kod gitarskog je isto bolje da je neki noviji i skuplji i da ima midi povezivanje a onda moze da vadi harmoniju i iz cele leve strane i u opste ne moze da ga zbuni bubanj ili bas gitara...on prepozna akord i to je to, a onda bi to bilo jos lakse, meni smotanom, jer ne bi morao da kod svakog midija stavljam gitaru na isti kanal pa da onda sa tog kanala saljem informaciju u vocalist.
Ovo za gitarsko bi ja voleo da sam dobro razumeo i da je tako pa bi se za njega pre odlucio, ali sve jedno kad kupim neki vocalist javljam se oko povezivanja. Oko prvog nemam neku dilemu jer TC Helicon VL3 ili VL Touch bi trebalo da su dobar izbor a kod gitarskog ne znam Boss VE-2, TC Helicon VoiceTone Harmony-G XT ili mozda neki digitech a sve jedno ako Dr.Casper ima predlog sigurno cu da poslusam, tako sam uzeo nekad ranije PSR 1500...kasnije S770 i prezadovoljan sam, a ko zna mozda i SX seriju sad.
psr je offline   Reply With Quote