Videti jedan post
Star 28.06.2020, 23:52   #1
Samoamaterski
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.06.2020
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Samoamaterski ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Novi pocetak nakon 14 godina

Pozdrav svima!

Zbog slabog interesa i fakultetskih studija prestao sam se baviti muzikom pre nekih 14 godina. Nisam profesionalac i necu nikad postati. Sviram samo za svoju dusu. Obozavam pesme od Juznog Vetra i onu vrstu muzike koje se slusala 1986-1990, npr aranzmane od Dragana Stojkovica Bosanca.

Jos uvek imam Yamahu PSR 9000. U to vreme, 2003-2004, postojali su dobri semplovi i ritmovi za PSR 9000. Stranica se zvala yumidi i imam desetak ritmova od njih za narodnu muziku. Imam takodje 32 MB Kingston RAM za semplove. Nazalost to je vrlo malo tako da nema prostora za mnogo semplova.
Imam neke DX-semplove, clicko, pluck, wow, klara i nekoliko Guerrini semplova npr, master, organ, sopran, basson.
Najveci problem je u tome sto je PSR 9000 mnogo ogranicen zbog floppy diska. Cak mi se jedanput aranzer blokirao zbog greske u floppy drive. Danas se jedva mogu i naci diskete a ni jedan moderan kompjuter nema vise taj uredjaj. PSR9000 je isto jako glomazan i tezina mu je preko 20 kg.

Osecam se kao neki praistorijskih covek. Gledam klipove na Youtube i svi sviraju Korg PA-serije. U moje vreme svi su svirali Pa-80.

Sta predlazete za mene?
Zelim da imam original JV-zvuk kod bubnja i semplova. Zelim original zvuk harmonike kao kod JV ili Bosanca, npr u pesmi Bog te kaznio (Ana Bekuta). Taj neki priguseni/placljivi zvuk harmonike.
Zelim da imam najmanje storage za 100 ritmova/semplova.

Cena 500-700 EUR
Hvala unapred.

Promijenjeno od Samoamaterski (28.06.2020 u 23:55 sati)
Samoamaterski je offline   Reply With Quote