Videti jedan post
Star 04.07.2008, 14:00   #21
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=Igorčina;42896]Brega... !?
kao najgori klošari su se pojavili i svirali izuzev bassiste Stanka Redžića koji je jedini kvalitetno odradio tezgu,

Mala ispravka-basista je Zoran Redzic,a ne Stanko

Iskreno receno,Goran mi se kao covjek a ni kao muzicar(kompozitor,tekstopisac,
aranzer) nikad nije nije narocito dopadao.Ali on je od muzike napravio strahovito dobar biznis i jednu dobru stampariju novca.Ako govorimo o ovom malom okupljanju Bijelog dugmeta-to je po meni totalni promasaj u muzickom smislu.Ovdje je novac bio bitan samo clanovima benda,od kojih su neki bili i u velikim dugovima.Menadzeru i organizatoru Raki Maricu je bilo bitno da u svojoj biografiji ima i to da je okupio tu grupu,nakon toliko godina(jer i on je pun love kao brod).
A ovo sto je Goran pao sa drveta:
Ako je razlog taj sto je on uradio ogroman broj plagijata i krao tudje radove-
e onda bi ovdje na forumu svako petnaest dana neko napisao-pao ovaj sa kruske,pala ona sa jabuke,onaj sa oraha....itd-jer se inace toliko krade,da bi bilo padova koliko hoces.

I na kraju,ono sto je cinjenica.U zadnjih tridesetak godina,bile su tri pojave na muzickoj sceni koje su u pravom smislu uzdrmale bivsu Yugu:

1.Zdravko Colic 2.Bijelo dugme 3.Lepa Brena

Ovo su cinjenice i svi gore navedeni su mogli odrzati koncert gdje su htjeli-otvoreni,zatvoreni-a o broju prodatih nosaca zvuka da ne govorim.
Bez obzira sta ja mislio o njima-tako je bilo....

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote