Videti jedan post
Star 25.07.2019, 10:24   #148
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ponukan jednom raspravom na PSR forumu, a i pogrešnim izjavama članova s ovog foruma, napravio sam brzinski video koji prikazuje kako se može urediti tvornički ritam. Pogledajte video, a dva interesantna trenutka su:

2,05 sec - na Variation dodajem Compresor kako sistemski efekt
4,27 sec - reguliram količinu Variation efekta po elementima bubnja

https://youtu.be/5gVKZ_AS3Vk

O čemu se konkretno radi? Master Compresor koji je ugrađen u Genos je drugačijeg tipa (parallel compressor) i nema isti učinak kao oni koji su implementirani na modelima Tyros-a. Kada kažem učinak, mislim da slušnu razliku koju dobivamo jednostavnim povećavanjem jednog od tri ponuđena parametara. Zato se (neukim ljudima) čini da ovaj na Genosu nije dobar kao "onaj stari". Tako je krenula rasprava i "izljevi nezadovoljstva" jer (neuki) ljudi misle da jedino kompresorom i (2- way ) EQ mogu dobiti dobar sound. I onda sam napravio video da prikažem kako se na style može dodati "stari" Compresor i podešavati ga po želji za svaku traku styla ali ga se može količinski dozirati za svaki pojedini element bubnja.
Želim naglasiti da ja ne radim tuning styla na takav način i da na Variation nikada ne stavljam Compresor. Ono što često prakticiram je samo izmjena vrste instrumenta, pogotovo drum kita, eventualna izmjena, tj. kombiniranje pojedinih elemenata i određivanje njihovih omjera, tj. volumena.

Eto male izdvojene teme za ljetnu razbibrigu i eventualnu razmjenu iskustava.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Landison (25.07.2019), tyros2 (26.07.2019)