Videti jedan post
Star 02.08.2016, 15:20   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Adnankorg - spojio sam temu mikseta peavey xr-s s ovom koja je isto tako tvoja.
Nema potrebe da otvaraš sa svaki instrument novu temu u kojoj pitaš kakva su iskustva, da li može pokriti 100-150, da li ima narodnjački efekat... Ovo je još jedna koju si otvorio ali nju ćemo za sada ostaviti neka stoji samostalno.

Predlažem da sva pitanja i nedoumice u vezi svoje kupovine razglasa postavljaš u ovu temu, tako će članovi lakše pratiti tvoja razmišljanja i nedoumice, a i ti možeš očekivati konkretniji odgovor kada se sve nalazi na jednom mjestu.

Jasno je da želiš kupiti razlgas i da imaš buđet oko 1200 eura. Koliko vidim, nisi ograničen nekim brendom ali isto tako vidim da nemaš neko iskustvo u instrumentima.

Članovi foruma su spremni pomoći savjetom i siguran sam da ćeš ovdje dobiti dovoljno informacija da se na kraju iskristalizira tvoja odluka i da napraviš optimalnu kupovinu.

Ne bih (za sada) davao savijet za zvučne kutije ali ću se malo osvrnuti na tvoja pitanja u vezi power mixera. Spominješ tako dynacord pm502, PM1000/I, yamaha emx 5016cf, peawey xr-s .... recimo da želiš uložiti 500-600 eura u power mixer.
Vidim da u svim postovima naglašavaš snagu i bez obzira što to nije baš tako kao što piše, uzet ću i taj faktor u obzir.

Da se ja pitam, kombinacija Behringera X-air 12 + INuke NU6000 bi koštala u Thomannu oko 560 eura. Za te novce dobivaš neusporedivo više nego s bilo kojom kupovinom nekih starih PM1000 ili egzotičnih peawey XR-sa.
Ti proguglaj i vidi, ali dovoljno je reči - 12 kanala, 31 master EQ i 4FX po kanalu i 2 x 1500W (8ohma) u pojačalu.

I mali dodatak i još jedan savjet, nema razglasa namjenjenih ili boljih za narodnu, zabavnu, dance, ili rock glazbu. Razglas je sklop mehaničkih i elektoničkih komponenata koji ima jedinu svrhu da pojača i što vjernije reporducira ono što muzičar/band svira.
casper je offline   Reply With Quote