Videti jedan post
Star 05.07.2013, 16:15   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako da ne znaci, Mellor je jedno od znacajnih imena u domenu audio produkcije. Ucenje je uvijek dobro, a u ovoj bransi ono nikada i ne prestaje jer ni razvoj audio tehnologije ne prestaje, naprotiv. Nemam pozitivno misljenje o internet kursevima u domenu audio tehnologije. Nisam ni pristalica kojekakvih "brzih" audio inzenjerskih diploma, tipa SAE. Ovo pisem iz licnog iskustva jer je svojevremeno nekoliko mojih sticenika pohadjalo SAE univerzitet za cije diplomske ispite sam ih spremao, te sam imao prilike da se detaljnije upoznam sa materijom koja stoji u skolskom planu SAE. Moj zakljucak je da sve to nije na potrebnom nivou i da ljudi izlaze sa tih fakulteta, doduse sa diplomama ali bez znanja.
Postati audio inzenjer ili ton-majstor pa i nekakav audio-video media master, pohadjajuci ovakve fakultete kao sto je SAE i slicni, je veoma lako i brzo. Medjutim, u prakticnom radu takve diplome malo koga interesuju jer su u medjuvremenu dosle na prilicno los glas. Tako da bi moj savjet mladim ljudima (a i starijim), koji imaju zelju i namjeru da krenu u audio vode na naucnoj bazi, sto dalje od takvih ustanova, nego na drzavne univerzitete gdje je i nivo predavanja na daleko visem levelu a samim tim i steceno znanje studenata.
Internet skole mogu eventualno dobro doci za sticanje osnovnih znanja iz audio oblasti ali treba biti veoma pazljiv pa odabrati onu koja te nece odvesti na pogresan put. Moj savjet za tebe je, da ipak potrazis ozbiljnu naucnu literaturu, a posto engleski vjerovatno govoris kao i maternji, bice to velika olaksica jer je najznacajnija literatura iz ovog domena ili na engleskom ili na njemackom jeziku.
Audio tehnologija je veoma kompleksna i komplikovana nauk,a sto nikako ne znaci da ti to ne bi mogao da savladas i ovladas njome na visokom nivou ali to znaci da treba biti spreman na vrlo veliki rad.

Promijenjeno od tranzit (05.07.2013 u 16:18 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote