Videti jedan post
Star 10.08.2012, 14:42   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam otvarao instrument pa ne znam. Svejedno, kako bilo, da li na mainboardu ili posebnoj ploci uvijek postoji opasnost da od silnog ukljucivanja i iskljucivanja popuste lemovi jer kako sam vec rekao, dzekovi nazalost nisu fiksirani na kuciste instrumenta nego na plocu. Proizvodjaci nikako da se dozovu pameti, taman kao da se kablovi samo jednom ukljuce u instrument. Jednostavno ne razmisljaju.
Dodato:
Moze cak i uzemljenje, odnosno masa da bude u redu a da se opet javlja zujanje i brujanje jer postoji ta loop masa u vezi sa mikserom. Problem se sastoji u stvaranju jednog kruznog toka mase posto su i mikser i klavijatura priljuceni svojim strujnim kablovima na masu. Medjutim uslijed minimalnih faznih pomjeranja dolazi do malih razlika u masa polovima klavijature i miksera a posto su oba vezana i audio kablovima kojima su medjusobno takodje povezane mase jednog i drugog uredjaja ove minimalne razlike se eksponencijalno uvecavaju pa dolazi do tog zujanja odnosno brujanja. Jedini lijek je da se odvoji masa iz audio kablova kojima je klavijatura prikljucena na mikser a ovo se moze iskljucivo uraditi ako je veza balansirana. Zato je i potreban taj DI Box koji u sustini od jedne nebalansirane pravi balansiranu vezu u kojoj se onda pomocu Ground Lifta moze odvojiti masa iz audio kabla.

Promijenjeno od tranzit (10.08.2012 u 14:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
just_be (14.08.2012)