Videti jedan post
Star 20.01.2008, 15:44   #27
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od igogitar Pokaži Post
Slazem se ali mislim da danas niko nikog ne moze da isfolira da svira.Osim toga ako ga nije sramota neka i folira.
Jooooj, mislis samo
Mojoj kevi ne mozes objasniti ni to da ovi na Grand Show-u rade na playback!!!
Kako joj objasniti da ceo simfonijski orkestar u pozadini samo statira ?!
Ni jedna klavijatura, nema ni jedan prikljucen kabel .. cak ni NAPONSKI
Pazi kako je to onda po lokalima ....

Ja sviram u full bendu (bubnjevi, gitara, bas, i ja klavijature) i muka mi dodje kad vidim da PEVAC koji mozda od kompletne svirke zna samo iz kog tonaliteta peva koju pesmu, sedne za aranzer, pici po fajlovima i GLUMI da svira!!! Jeste, PEVA uzivo, cak i vrlo pristojno peva, ali pobogu, zasto glumi budalu??? I sto je najgore, masa zadovoljna, svi ga gledaju kao "vunderkinda" .... u stilu "pazi malog, sve to svira i jos i peva" ... TRAGEDIJA!!!
I onda, naravno, kod kazde tog istog lokala ni ne mozes da se pojavis i trazis neku normalnu cenu za bend od 5-6 clanova ... kad jedan jedini uzme ni polovinu od cene... Ubise nam zivu svirku ovakvi likovi koji "sviraju" karaoke, NACISTO

Citat:
Originalno postovano od igogitar Pokaži Post
Hocu da kazem da kad moj kolega pusti ritam na korgu,svira solo i harmoniju i ja ga pratim na gitari+pjevamo obojica to je za mene definitivno LIVE svirka.
Eeeee, tu se slazem sa tobom 101% !!!!
Ritam i bas jos i mogu da dolaze "iz masine" da bi se to zvala ziva svirka. Ja jest` da sam klavijaturista, ali brate mili, bez zive gitare je sve nekako suvo. Nije da ne moze BEZ gitare da se odradi tezga, ali je prazno i jadno.

Nisam, naravno, nikoga hteo ovim uvrediti, nemojte sad da se "palite"
Svako ko je pravi muzicar u dusi zna tacno sta mislim....
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote