Videti jedan post
Star 09.11.2007, 16:25   #23
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kompa kako to misliš nepostoječi akordi. Svaki akord je postoječi.
jedino ako misliš da sviramo i izmišljamo akorde koji u orginal pjesmi inače nisu. E to je već druga priča.
Gledaj, ja sviram več jako dugo godina (25 g aktivno) i mogu ti reči da sam u svojoj karijeri viđao svakakvih obrada neke pjesme. Od najednostavnije izvedbe s tri osnovna dura pa preko punog prelaza, pa do sinfonijske izvedbe gdje se sus4 i "devetke" i te kako lijepo čuju, pogotovo na tamburaškim stvarima se lijepo čuje dim na kljavi.
Ja znam i po koji puta opalim ciganjski kad je dobra fešta i urnebes. Čisto ono da se malo preseravam pred komadima kad se zablenu onako "zaljubljeno" u tebe u stilu "Vidi ovog, jede malu djecu za kljavom , a ti ono fol glumiš velku zvjerku.
A isto tako, kad dangubimo na probi, pa nam neka pjesma ne sjedne po 2-3 sata uvježbavanja jer obično uvijek neko iz benda ne poštuje dogovor (da kod kuće skine osnove) pa fuša. E onda ih po običaju popijem par piva pa izhebem i izbediram (gitaristu i basistu) kad upitaju "Stari, a koji je iduči hvat ?".
E onda im ja opletem ciganiju i onako važno udri s njima u raspravu tipa "Nemam pojma, ali lijepo se čuje" ... pogotovo kad stisnem sus4 + neki divlji hvat koji vuće na subdominantu ... Ovi doslovce pozelene od muke, počnu mi hebat sve živo da koji qrac izmišljam toplu vodu i tako. A ja ono mudro, to tako mora biti i kapak. Nema druge ...
Naravno, poslije sve odradimo kako treba uz mnogo smijeha i zahebancije, ali u tome ti je draž, jer muzičaru u bendu ne smiju biti samo strogo poslovni partneri, nego nadasve prijatelji po mogučnosti frendovi iz TOP 10 najbitnijih. Onda to klapa ko prst i nokat

Promijenjeno od kreso (09.11.2007 u 16:30 sati)
kreso je offline   Reply With Quote