Videti jedan post
Star 22.08.2010, 18:13   #8
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Mojkarma

1. Semplirati se na samom Fantomu uopće ne isplati ukoliko se misle raditi loopovi jer Fantom neće biti u stanju napraviti čiste loopove


Sa ovom rečenicom se nikako ne bi složio jer mi iskustvo govori da u 90% slučajeva ni jedan softwerski alat na računaru mi nije uradio precizan loop,uvek je bila potrebna dorada na samoj klavijaturi,a i sam proces semplovanja smatram da je apsolutno kvalitetniji kada se radi direktno u samoj klavijaturi koja će se kasnije koristiti i za reprodukciju istog. Naravno,ovo su sam finese,da ne skrećemo sa teme...kolega postavljač teme svakako treba da napravi početne korake u samom semplovanju na Fantomu G pa tek nakon toga da se suoči sa izradom Loop-ova itd...


2. Kada se semplira s klavijature, onda se treba potruditi i dobrim slušanjem otkriti (ima još nekih trikova) koje je tonove semplirao originalni proizvođač. Na taj će se način neće trošiti nepotrebno memorija. Nema nikakvog smisla semplirati na klavijaturi svaki treći ton, ako je originalni proizvođač semplirao primjerice jedan ton po oktavi. Naprosto treba otkriti koji su to tonovi, zapisati na papir i onda semplirati te tonove.


Ovo nisam shvatio pa ako bi moglo malo pojašnjenje?



Kome bi trebalo, mogao bih napisati tutorijal za sempliranje

Uvek su dobrodošli novi tutorijali,samo bi vas Kolega onda zamolio da postavite temu u podforumu o tehnikama produkcije i postprodukcije pa da tamo nastavimo sa razradom ove problematike?



Hvala
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
Allbert (22.08.2010)