Videti jedan post
Star 29.08.2012, 01:05   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dekiciric
Ocigledno da se ne razumijemo, mada sam bio u jednom od postova vrlo konkretan i napisao, koliko para toliko muzike... ama izgleda da to nisi procitao. Soundi sa Juzisounda su taman toliko dobri kolika je i cijena uredjaja i tu nema sta da se doda. Trans Audio je visoka liga ali zacudices se kada budu objavljene i cijene. One nece biti "treca liga" ali ako bas mislis i nadas se da za par stotina dobijes top sound... e to bih volio i ja i bilo bi fantasticno ali... nema nigdje. Muzicari "svjetskog kalibra" koriste i vrlo stare instrumente ali ne one koji se baziraju na samplingu vec iskljucivo vintage synhesizere kojima je osnova cista sinteza i koji su neponovljivi (razni Moogovi, Soline, itd...) a pored toga i nekoliko legendarnih modela Hammond orgulja. To sve nema ni najmanje veze sa samplingom. Nikome od tih svjetskih muzicara nece pasti na pamet da danas koristi nekakav AKAI S1000 ili Roland S50 ili S770 i slicne. Juzisound je sampler, dakle na bazi cistog samplinga a tu je on sa svim onim sto se cuje sa njega, tek u djecijim pelenama pa cak i za tih 300 eura. Treba poznavati materiju o kojoj diskutujemo.


@Vex
Ima mnoooogo boljih prdaljki nego sto su one sa Juzisounda, samo ih izgleda nisi cuo. E sad, ako si ti pobornik takvog sounda, to je vec stvar ukusa i tu se ne da nista uraditi. Pominjes taj Breath kontroler. Da ti pravo kazem, vrlo mi smijesno izgledaju svi ti video clipovi sa glavatim muzicarima kojima je ta glava jos veca posto iz petnih zila duvaju u one "duvaljke". Zamisli samo sebe na bini u toj situaciji...... a jos i ako treba da pjevas uz svirku e... do qrz.. Trans Audio ima sasvim druge real time midi kontrolere koji uopste nisu smijesni, cak su vrlo ozbiljni. Nego, ti napomenu nesto u smislu a da nije VST sampler... ? Sta je jedan VST sampler, nista drugo nego sampler koji radi na bazi CPUa kompjutera, radne memorije i medijuma za pohranjivanje podataka. Na potpuno istom principu radi i Juzisound samo sto je to kod njega sve to minijaturno i slabasno. Bio si u zabludi ako si mislio da je nesto drugo u pitanju. Juzisound nije nikakav synthesizer ili virtual modeling midi modul, on je samo obican mali sampler koji radi na istim osnovama kao i bilo koji drugi. Opet da ponovim, badava diskusija, nego kad se sve to pojavi i demonstrira onda cemo nadugacko i nasiroko, ovako se samo puca u prazno i to corcima. Nastavicemo kad za to dodje pravo vrijeme jer da sada iznosim detaljne specifikacije Trans Audia, mislim da bi kao prvo, zvucalo pomalo nevjerovatno a kao drugo, cifre mnogima ne govore nista ili vrlo malo, tako da nema potrebe za svim tim.

Promijenjeno od tranzit (29.08.2012 u 01:06 sati)
tranzit je offline