Tema: Akai s2000
Videti jedan post
Star 17.09.2010, 13:22   #3
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se onda i ja javim s obzirom da sam ga imao relativno dugo i na njemu ispekao zanat sempliranja.
Pored onoga što je granida rekao, ja bih jednostavno dodao da se te stvari danas gotovo pa više i ne isplate kupovati.
Nekoliko važnih brojki:
Akai S2000 prima maksimalno 32 Mb-a Rama. To je danas jako malo, ali za pojedine žanrove (narodna glazba) može biti dovoljno: nekoliko harmonika i sempliranih dx boja ili nešto slično.
Drugi problem jest da S2000 može u memoriji pohraniti maksimalno 256 pojedinačnih semplova. Opet, to može biti dovoljno, ali može i značiti da će netko prije ispuniti maksimalan broj pojedinačnih semplova nego što će iskoristiti 32 Mb-a Rama.
Glede Ram-a, mislim da je ista memorija koja ide i u Korgove, tipa Triton, Le, Tr.

Drugi problem jest da taj sempler nema (kao i večina drugih iz tog vremena) ugrađen efekt procesor. Dakle, zvuk koji izlazi je suh. Nema reverba ili delaya! Ili treba kupiti zasebnu efekt jedinicu, na primjer neku vanjsku (ja sam koristio neki yamahin multiefekt) ili na mikseti treba na kanalu dodati malo reverba.

Treći i najveći problem, osobito za one koji nisu frikovi s računalima jest transfer podataka. Kako Akai S2000 nije kompatibilan s računalom, transfer se mora obavljati uz pomoć specijaliziranih programa. Sve to košta i predstavlja puno muke.

Kao što je rečeno, bez scsi zip drive se stvar uopće ne isplati jer onda treba zvukove učitavati s floppy disketa koje su danas vrlo nepouzdane i rijetko dobavljive. A onda treba imati i još jedan zip drive za računalo koji ide na usb. To su sve dodatni troškovi i to se uopće ne isplati danas.
Pored svega toga, treba klavijaturu isprogramirati da komunicira sa semplerom i mijenja zvukove prema želji (program change), no to je u cijeloj priči najmanji problem.
Ukratko, po meni se sve to za tu cijenu ne isplati.
Bolje je još malo novaca dodati i onda kupiti neku rabljenu klavijaturu tipa Le ili Tr i koristiti njihovu opciju reprodukcije semplova. Em je više memorije i puno je lakše prenositi podatke s računala na klavijaturu. O tome da je za naveden klavijature dostupno jako puno gotovih semplova i programa da i ne govorim.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mojkarma za ovaj koristan post:
zarko73 (05.09.2011)