Videti jedan post
Star 04.01.2018, 11:40   #22
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pregledao sam i preslušao video.
Čak mogu reći da je snimka okay, uistinu se može razaznati različitost-rezolutnost određenog sounda. Ali, kolega, previše subjektivnih misli koje s kojima se osobno ne slažem. Možda ja nisam u pravu, možda krivo razmišljam... i ta opcija postoji, naravno.

Ne znam tko u rock glazbi danas koristi Korg M1 piano? Možda u kojim pjesmama iz 90"-ih Dalibora Bruna... I to samo radi nostalgije, i ništa više. Nekad da, jer je sound bio revolucionaran. Danas je on loš, plastičan, u jednom layeru... Ritam uz koji je isti sound sviran ima lošu gitaru-pratnju. Drugi-žešći Rock ima loš nedefiniran bubanj (snare konkretno).
U prošlom sam postu komentirao el. gitare Korga koje su me pozitivno iznenadile. I sad tvrdim da rade dobro. Ali Genos ne zaostaje za njima. Drugačiji koncept koji se odlično slaže s stylovima Yamahe, ne Korga.
Tvrdi se da je brass sekcija poboljšana na Genosu, ja iskreno malo zamjerki nalazim i na Tyrosu, mogu se posložiti dobri brassevi, pa me čudi možda odabir brassa u kombinaciji s dance ritmom u koji bih uvijek radije stavio analogni trance brass ili slično.

Odabir stringsa je očajan u slučaju obiju klavijtura, turski stringsi u oktavi, loše. Bar obje klavijature imaju fantastične stringse i izbor je zaista velik i u slabijim modelima.

S obzirom da u ritmu na svaku prvu udara činela, očito je da ritmovi nisu interni i to je prilično bitna stavka što je velika većina Korgovih ritmova neupotrebljiva. Dok je kod Yamahe slučaj drugačiji.

Prihvaćam činjenicu da sviraš određenu vrstu glazbe i da Korg uvelike zadovoljava tvoje potrebe pa je razlika cijene između Genosa i Pa4 bačeni novac. Da ja sviram takvu vrstu muzike, razmišljao bih isto.
Alen P je offline   Reply With Quote