Videti jedan post
Star 26.12.2017, 19:42   #5
sleepwalkerbg1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.02.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 13
Downloads: 125
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA-80 , Roland-e96
Interesi: Muzika, elektronika, sport..
sleepwalkerbg1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pa 50 dilema

@XPURPLE

Postovani kolega, situacija sa USER bojama je takva da su oni kombinacija isfiltriranih fabrickih boja iz ROM-a (koga nije lako menjati osim ako nisi ekspert za elektroniku i programiranje ). Tako je bar za PA50.
Ima jos jedan problem - ti bi prakticno svaku "user" boju morao pazljivo proveriti , tj. videti da li "vuce" neku od fabrickih boja koju bi (kad bi to bilo lako izvodljivo)ti zamenio drugom. Lako bi moglo greskom da se desi izmena na "user" bojama koje bi sacuvao i koje su potrebne.
Kod ovih aranzera je veliki problem sto dosta "user" boja zavisi od ROM boja. Styles zavisi i od ROM i od USER boja , a performance se oslanja na sva tri ponekad
Sve je povezano kao crevca.
Ima jos jedna stvar - fabricki styles na klavijaturi koji (barem meni) znace za svirku bi "ocekivali" boje na svojim numerisanim (fabrickim) program mestima.
Npr. ako je u STYLE traka ACC1 bila klavir (prva banka , prva pozicija) a mi "grunemo" neku zurlu.. Probaj staviti u Ballad Style zurle umesto klavira, efekat je sjajan, ali treba dosta vinjaka za to
Znaci jasno je da STYLES "vuku" boje iskljucivo iz numerisanih pozicija u PROGRAM bankama a ne na osnovu imena ili sl. Velika glavobolja

Zato i ne predlazem igranje sa fabrickim bojama , ja ih uvek ostavim onakve kakve jesu.
Naravno, ovo je moje skromno misljenje. Ako neki iskusniji kolega ima nesto da doda - svaka ideja je dobro dosla.

PoZZ svima
sleepwalkerbg1 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sleepwalkerbg1 za ovaj koristan post:
dolovo (27.12.2017)