Videti jedan post
Star 10.12.2017, 06:50   #16
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od viktor011 Pokaži Post
Treba mi pomoc,ne mogu nikako da nastimam da mi preko midi kabla posalje midi komandu u tc helicon,sta god otkacio ili zakacio non stop mi cita sa celog aranzera a recimo bi trebao samo sa jednog kanala.Jos kada bi bio port B????Naravno pitam za genosa
Postavi sve na off sve kanale, osim onoga što šalje informaciju prema vocalistu.

##################
Vjerujem da je sada jasno što je BANKA, a što REGISTRACIJA. Detaljnije možete pročitati ovdje.

Playliste nam služe da u njih možemo pohranjivati banke. Svako pojedino mjesto u playlisti se naziva Playlist Records, a ja ću ih u daljem tekstu zvati - zapis. Možemo imati maksimalno 2500 zapisa i unutar Playliste im možemo mijenjati redoslijed, te dodjeljivati nazive po želji. Kada dodajemo neku banku u playlistu, taj će zapis automatski biti nazvan imenom banke. Ako je potrebno, mi ga možemo preimenovati. Pored toga, zapisu možemo dodjeliti i tkz. Action. U tome slučaju će pozivanjem zapisa automatski biti aktivirana registracija koju smo označili kod edita. (slika2)
Treba napomenuti da svaki zapis nije ništa drugo nego samo prečac (shortcut) do lokacije na kojoj se nalazi banka.

Kada su u jednoj banci pohranjeni podaci samo za jednu pjesmu, slaganje playlista neće biti nikakav problem. Tada je banka nazvana imenom pjesme i kada se ona doda na Playlistu, zapis preuzima taj naziv. Međutim, kada imamo banku koja se zove IME PJEVACA, a u njoj je svaka registracija druga pjesma (SONG 1, SONG2, SONG 3), ona se stvari malo kompiciraju. U tom ćemo slučaju banku IME PJEVAČA unijeti 8 puta i svakome zapisu zamjeniti naziv, tj, SONG1, SONG2, SONG 3. Po potrebi im dodamo i Akciju.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg midi port.jpg (40,2 KB, 81x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg action.jpg (38,4 KB, 81x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote