Tema: KORG Pa4X
Videti jedan post
Star 03.09.2015, 11:53   #20
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Ocu da jedem velikom kasikom!

Violina nerealno dobro zvuci i po meni najjaci demo za sad.....
Stratocaster neck kad se pusti ako se uzme gitara iz pa3x i malo obradi efektima istim dobije se 15% losije....Isti taj Stratocaster zvuci ipak nijansu bolje u ritmu 70s Guitar Pop prvi i mozda ponajbolji ritam po soundu u pa3x...Tu je lepa razlika....

Niti mi je jasno kako je violin ovako dobra posebno ne ovaj video gde gosn Draganici svira ove zavijajuce instrumente to meni lici da su mozda uradili portamento legato konacno kao sto se moze naci na Kronosu,Juziju i mozda Kurzweilu novom....

Malo ne mogu da skontam sta se tu desava sa ribonom i tonovima i legato portamentom...

Neki od nazovi mozda novih bubnjeva koje sam cuo su jako slicni pa3x bubnju i moze se prilicno isto napraviti od postojecih kitova bar taj jedan ritam Soul funk koji sam cuo....vec ako se udje u Standard kit i podigne dobos za ton to jako slicno zvuci dok je Hihat ubacen neki malo masniji i tuplji te podseca na zivlji ali to nece nikad izlaziti ali bar bolje zvuci pa ako se dodaju visoki onda moze da se desi da izlazi....Tomovi zazvucase dobro ali posle vidim da takvi mozda vec imaju....Sve osim ovih gore navedenih zavijajucih instrumenata i violine se cini jako malo naprednije i kao da se cini da su vise radili na popravci i peglanju od pa3x nego sto su dodali nesto novo...
Cuje se ritam 70s taj prvi u pa3x da je zamenjena gitara i malo doradjena akustara ali sustina stvari je da je ovakav trebao biti pa3x mozda bez ovih dobrih solo instrumenata...
Mislim da je glupo reci dal su dali vise ili manje u odnosu kad je prelazak sa pa2x na pa3x bio u pitanju...Pre bi smelo rekao da je isti fazon znaci za isto je skocilo sve na gore....

Nema napretka nekog bitnijeg jer ni jednu tehnologiju nisu podigli....Ima jedan nov bass ali onako nista spec.

Guitar mode 2 je ostao iako ima novih gitarica mislim da u 2015 je sramota sta se radi...

Tehnologiju su mnogi dobili tako sto su uposlili mozak tj pre sto su se odlucili da ne daju na kascicu nego da daju odma sve maksimalno imalo je od 2007 pa na ovamo dosta slucajeva ali nijedan proizvod nije doziveo uspeh zbog samog ne postojanja sounda....Sound jeste najteze dobiti....

Korg ima taj neki sound koji je takav kakav je ali istom tehnologijom se ne moze dobiti nista specijalno cak i sa UTLIMATE tehnologijom bi bilo zaista tesko...

Cak da se Korg odluci da napravi PC kompijuter u pa5x i da da SVE opet trebaju semplovi oni nisu kadri uraditi bas sve dobro tj nije niko.....Odredjene firme naprave dobar bubanj drugi naprave dobar bass.....
Kad bi se odlucili da pokupuju od svakog najboljeg po nesto i kad bi to bilo moguce tu opet ne bi bio znacajniji napredak osim ako se ne bi selo pa to sve ispeglalo i napravilo sto u MIDI zapisu kako treba sto posle da se popegla kompletan sound.

Da se napravi balans izmedju dobro izlazi i zvuci zivo i akusticno.....
Ako se nastavi ovako kako inace jeste ni pa6x nece zadovoljiti korisnike.....
Cak da je izasao pa6x umesto pa5x pa opet bi bio problem...

Ketron AUDYA da se spoji sa Korg pa4x opet bi bilo nezadovoljnih.....

Sustina stvari je da se postigne dobar sound kroz sve zanrove ili bar one koje mi ovde sviramo potrebno je imati mozda i tehnologiju Ketrona jer on se pokazao da je mogao imati prilicno zive bubnjeve i bass i gitare ali samo zato sto je loop u pitanju.....

Mnogi ocekuju da dobiju jedan bubanj i jedan bass i jednu kontru i jedan riff i to postave maltene kroz sve stilove...Ali to se ne desava i nece se desiti bar ne jos dugo. Ali je sustina u zadovoljnom korisniku upravo tu....
Ali jedan Drum kit za sve znarove koje pusta KORG u stilovima je nemoguce ali moguce je jedan DRUM kit normalnih manjih promera koji bi bio za vecinu nakih ritmova cak staviti dva dobosa ili ti jedan ali snimljen u nizem i visem stimu i cak i najvisem stimu pa bi se pokrio rock,pop,funk itd.

Takvi instumenti da rade dobro zauzimaju od 2 GB pa na gore....da ne pricam za bass i gitaru koji su tu negde takodje....

Ako je 256-512 MB bio ROM u pa3x a sada je 10x veci kako kazu to je ozbiljan napredak cak nikad vidjen dosad uvek su povecavanja bila najvise za duplo osim kad je izasao Kronos koji je bas pobio sto se toga tice....

Kronos iako ima puno MB rom otisli su na 3 instrumenta klavir,hemmond,el piano tacnije sve je na par klavira otislo i opet nista spec sve ostalo ko na M3 ne racunajuci par izuzetaka kao i te prave masine analogne kao na Oasys....

Mislim da sto pre korisnici aranzera shvate ove neke stvari manje ce nervoze biti iscekivanja i sl.

Tehnologija je toliko uznapredovala da je smesno reci 400 MB ako ja u telefonu imam octa core processor sa 3 GB RAMA i 32 GB prostora....A na Korgu nema nista mislim smejurija ziva...

Pitam se kako ce se ovog puta praviti Terce u 2015 dal ce i dalje morati preko male krsne....Kako su se ljudi u JUZI setili za terce i za portameto i legato da priblize sve maltene kao na Kontaktu....

Zasto ne bi tako nesto bilo u Korgu to je pitanje....

Korg pa80 pa prelazak na Korg pa1x je bio napredak...i sad posle toliko godina vidimo prelazak sa jednog x na drugo x....1x,2x,3x,4x....

Kolika li je cena? Sad ostaje coveku da se pita dal da menja ista jer kao ako prodas odma pa kupis odma neces mnogo doplatiti a u stvari pucas pare nenormalne za 3 godine das jednu klavijaturu maltene...
Pa800 sam imao 1500 evra doplata za pa3x ako sad doplatim 1000 to je vec jedan pa3x..Strasno a zasta ?
Jos nije izasao valjan O.S za pa3x jer ja i dalje imam problem da ne spominjem vokoder,imam problem kad predjem brzo iz ritma u ritam pobrlja transpozr ako je snimljen u sledecoj pesmi,desi mi se da nekad Upper 1 jednostavno izgubi snagu ili atak pa se cuje samo terca lupam,ili predjem iz la campanlinog ritma u moj ono ostanu STSovi iz La Campanele.Ne znam ni koliko se puta to desi jer najvise sviram na svoje ritmove gde su STS u mnogome isti a samo par la ********* sviram. Da ne spominjem i neke druge mane O.Sa preterao bi....

Kako sad kupiti PA4x koji je ostao na istom O.S koji je koliko znam neka uproscena posebno napisana verzija umanjenog Linuxa kad znam da svaki put sto je kompikovaniji O.S to je vise problema i sve je teze u roku od par godina popraviti sve updateovima....Mislim oni se ni ne trude jer uvek izbace proizvod koji nije gotov to je jednostavno tako.

Uvek ce biti najsmelijih medju nama koji ce potegnuti prvi jer ne mogu da odole tako lepom ekranu...
Mislim da AD/DA converter nece biti bolji jer su prilicno odresili kesu zadnji put kad je Kronos i Pa3x u pitanju i sad je doslo vreme da su jako male razlike u converterima...
Video sam isti waves i TC Helicon koji bilje radi od pa2x ali zato nema mnogo bitne stvari koje je imao pa2x...A jako je glupo sve odradjeno pa covek ne moze snimiti i svirati nego moras traziti uvek scalu jer ako snimis na performans ode terca kad stisnes STS a ako snimis na STS sva 4 komada pa napravis ritam poseban umesto performansa onda se ugasi kad stisnes drugi STS pa si primoran ili da presviras refren na toj jednoj boji tj STSu ili da stisnes STS drugi pa posle opet VOCODER da upalis...

Demo i predstavljanje je toliko do te mere jadno da je pre pomisliti da nisu imali sta ni da pokazu nego sto je slucaj moguc da su imali sta da pokazu ali stvari koje se pokazuju je birao covek doveden sa ulice koji ne zna sta je bilo na p3x i pa2x....Pa nije znao da izabere da na DEMO imaju samo iskljucivo nove stvari nove boje....Nova truba,sax,clarinet......Klavir nije los uzgred cuo sam bolji je od pa3x svakako...pitam se kakav ce pa1000...Posto je bilo pa800,pa900,za godinu dve ide pa1000....

Necu vise da pisem posto sam i ovako preterao sa razmacima i tekstom a i koga briga sta ja kazem....A i ovo sve nije napisano u ovoj meri iz nekog revolta ili zato sto mrzim firmu Korg i sl....
__________________
bandza je offline   Reply With Quote