Videti jedan post
Star 22.06.2015, 01:19   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala vam momci na podršci. Drago mi je čuti ovakve pohvale. Kada pomognem drugima imam onaj dobar osjećaj osobnog zadovoljstva, on mi je sasvim dovoljna nagrada za sav trud koji sam uložio.

Svjestan sam i toga da sam možda nekima čudan, sigurno neki misle da od ovog "piskaranja" imam koristi, da možda radim u Yamahinom marketingu za prodaju (moš' mislit, ha ha ha ). Na netu čitam neke jako zločeste komentare o meni. Na tren me to povrijedi ali isto tako me brzo prođe. Nego, nešto si mislim, i stvarno iskreno žalim sve one koji u životu nisu imali sreću da spoznaju pravu sreću.
Nemojte mi zamjeriti na ovom "emotivnom izljevu", ali morao sam malo ...

A sad pređimo na "posel". Slijedi opis jednog programčića koji i nije tako bitan. Ali dobro je znati da postoji. Nakon toga ću opisati rad s Voice Editorom, definitivno najbitnijom aplikacijom za edit soundova u računalu. Vjerujem da će taj dio biti zanimljiv mnogima i da će inspirirati neke koji do sada nisu imali vremena ili želje da "piknu" USB kabl između računala i Tyrosa.


############################# MEGAEnhancer ##############################

MEGAEnhancer aplikacijom možemo prilagoditi "standardne" soundove da sviraju kao MegaVoices. Ovdje sam objasnio što je to MegaVioce i kakvu ulogu ima, pogledajte drugi dio teksta.

MEGAEnhancer možemo skinuti s Yamahine stranice. Instalacija je potpuno jednostavna i u jednom koraku zahtjeva odabir modela klavijature za koji će se koristiti. Program je namjenjen za rad s MIDI fajlovima ali se isto tako mogu obrađivati i Stylovi. Potrebno je prilikom unosa označiti All Files (slika MEGA1).

Program će sam odrediti Quantizaciju i one kanale na kojima bi se mogli primijeniti MegaVoice soundovi (slika MEGA2). Quantize je u većini slučajeva pravilno postavljen (žuti okvir) ali i sami ga možemo prilagoditi po vlastitoj želji. Isto tako, sami možemo odrediti i instrumente na kojima želimo promjenu u MegaVoices (crveni okvir). Preostaje samo kliknuti na Convert (zeleni okvir) i MEGAEnhancer će napraviti konverziju. Dok on odrađuje posao pratite simpatičnu animaciju u njegovom donjem desnom kutu.

Na slici MEGA3 možete vidjeti grafički prikaz konvertirane gitare. Crveni okvir je original, a plavi okvir je gitara nakon konverzije. Na postavljenim kanalima će se smanjiti dinamika (zelene strelice pri dnu) jer MegaVoices struktura zahtjeva takav pristup. Pored toga će biti dodani "visoki" tonovi koji su specifični za pojedini instrument (žuto markirano). Ovakve promjene bi trebale rezultirati prirodnijim zvukom pojedinog instrumenta.

Za korištenje MEGAEnhancera nije potrebno imati spojenu klavijaturu s računalom. Rezultati dobiveni konverzijom prije svega ovise o iskustvu i znanju onoga tko radi. Uvijek je dobro napraviti par testova i odabrati najbolju kombinaciju.

################################################## #######################
Grafički Fajlovi
File Type: jpg MEGA1.jpg (53,1 KB, 604x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg MEGA2.jpg (85,1 KB, 659x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg MEGA3.jpg (88,6 KB, 602x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote