Videti jedan post
Star 11.01.2020, 21:42   #4
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1532
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

NE znam da li ti je ovo jos aktuelno ali evo da podelim moje iskustvo.

Ja sam sa ekipom isao za Svedsku.Nosili smo dve klavijature,Dinacord mix i dva bezicna mikrofona.
Za sve ovo sam izvadio ATA carnet u Privrednoj komori.Naveo sam na njemu sve od navedene opreme navodio sam marke i tipove opreme (Korg TR,Dinacord PM 1000...).Evo setih se da sam navodio i okvirnu cenu opreme po komadu i tezinu ponaosob.
Ako ti je bitan podatak ATA karnet sam platio cca 75 EUR-a i mislim da su to odredili preme ukupnoj ceni opreme i tezini.
Procedura,na odlaznom aerodromu prijava kod carine (pecat potpis carinika u rub. odlazak iz zemlje) na dolaznom aerodromu prijava carini (pecat potpis-dolazak u odredišnu zemlju).
U povratku sve isto-Odlazak iz zemlje (pecat potpis),dolazak u svoju zemlju (pecat potpis).
Taj isti ATA karnet moras da razduzis kod iste Komore u roku na koji ti odrede u njemu (ja sam imao godinu dana).
I ono najvaznije,cini mi se, niko me nije pitao niti proveravao detalje instrumenata.
Sva cetiri puta kod carine samo su pogledali broj komada i vizuelno da se radi o klavijaturama,mikseti i mikrofonima..
Eto....

Promijenjeno od spale (11.01.2020 u 21:45 sati)
spale je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio spale za ovaj koristan post:
cleaner (12.01.2020)