Videti jedan post
Star 31.03.2020, 00:31   #397
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Onda je vjerojatno zapisan program change u samo toj varijaciji. Zato ga vraća na prethodni bubanj. Trebalo bi provjeriti u mix master programu

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk
Dodato:
Našao sam danas malo vremena da proučim taj problem jer se i meni nešto slično dogodilo. Mislim da je problem u CASM postavkama. Za primjer sam uzeo ritam "Dvojka kolo" iz "Best of Europe" packa zato što je on aražmanski dosta zahtjevan po pitanju različitosti odsviranih aranžmana po akordima. Npr. u duru i molu svira normalni ritam i kontra u dok u 7 ili m7 svira aranžman sa melodijom i bas prelazom (CASM NTT postavka je vjerovatno i tako postavljena)
Kao što je casper napisao negdje prije u nekom postu da je prilikom učitavanja ritma u style creator, po defaultu "chord type" maj7 tako je i u mom slučaju. Budući da je princip rada style creatora kod yamahe takav da se prvo određuju parametri i postavke, tako sam i ja napravio.
Prvo sam odabrao u rec chanel da radim na rhythm 1 jer je bubanj sniman na taj chanel. Nakon toga sam promijenio drum kit u PopDrumKit i u Drum setup sam stavio drugi bas bubanj.
Kad sam izašao iz style creatora, taj kit na durskom akordu i na varijaciji koju sam promijenio nije svirao. Kao da je izbrisan. Na molu i na m7 je svirao.
Iz tog primjera zaključujem da je problem u CASM postavkama a ne u program change kao što sam prije napisao, a sad koja bi točno postavka morala biti još nisam otkrio jer nisam dugo u Yamaha svijetu što se tiče aranžera.
Nadam se da casper zna.

Promijenjeno od Tomy (02.04.2020 u 22:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tomy je offline   Reply With Quote