Videti jedan post
Star 31.08.2009, 09:31   #11
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@gogi-japanac,
iz rasprave što je bolje ili lošije u odnosu na neke druge modele možeš između ostalog dobiti i neke željene informacije, a i one za koje se nisi sjetio pitati, a možda su ti važne.

Što se tvojih konkretnih pitanja tiče:
1. za terce ne znam. Motif se malo rjeđe koristi pa je možda i teže doći do gotovih terci.
2. Koliko je komplicirana je teško reći bez usporedbe s nekom drugom klavijaturom. Kad se naučiš raditi u motifu onda nije kompliciran. Meni osobno je na tritonu i ostalim novijim modelima korga jednostavnije raditi jer ima touch display i jer se numeričke vrijednosti mogu izravno unositi brojčanikom i jer Korgovi jednim modusom pokrivaju puno više funkcija nego modusi na yamahi (objasnio sam to u prethodnim postovima).
3. Učitavanje semplova je jednako brzo na motifu xs kao na M3. Ne može se uspoređivati motif xs s "Korgovima" jer je jedno klavijatura, a drugo firma. Treba uspoređivati usporedive modele, a to je kod Korga M3.
4. Kvaliteta izrade motifa xs je besprijekorna.

Što se tiče savjeta za kupnju:
ako sviraš narodnjačke gaže i sve ti se vrti oko terci i semplova, onda uopće ne vidim razloga zašto bi se interesirao za motif xs koji je među najskupljim modelima. Jednostavno mislim da potencijal motifa xs nećeš iskoristiti ni 10%, a dat ćeš velike pare. No, pare su tvoje, pa tko voli, neka izvoli. Ako ti treba to što si naveo da ti treba, ne vidim razloga zašto ne bi uzeo neki od Korgovih modela (triton, triton extreme, tr i slično), naprosto zato jer za njih postoji sve što tebi treba i lako ćeš doći do potrebnih fajlova. Čemu se sada mučiti s programiranjem svega tog iz početka.
mojkarma je offline   Reply With Quote