Videti jedan post
Star 13.03.2014, 15:31   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako nisi upropastio nista od bitnih Style informacija, normalno ces ga uvesti u aranzer. Medjutim, postoji daleko sigurniji nacin, sto Yamahin style format cini jedinim kojeg mozes do najsitnijih detalja editirati kao jedan midi file i ponovo ga vratiti u .sty format. Postoji par tih programa od istog "freaka", a meni je najdrazi Style Maker. Skines ga bez ikakvog placanje jer je free, a po instalaciji, definises u njemu koji externi sequencer hoces da imas za detaljni editing Styleova, poslije cega si spreman za najkompleksniji editing ritmova koji uopste postoji. Naravno da ces za taj externi sequencer odabrati XG Works, koji si predhodno instalirao.

Uvodis Style u Style maker pa zatim na komandu "GO", na sta ti on otvara Style u XG Worksu. Obradis sta treba da obradis, a po obradi u XG Worksu ides na "Save" i zatvoris XG Works, poslije cega si ponovo u Style Makeru, pa i tu ides na "Save" i... prica zavrsena. Uvodis Style u aranzer i... svirka. Pri editingu, sve vrijeme slusas sa aranzera sta radis (za ovo treba samo napraviti neophodan Midi Setup u aranzeru, a i u programu). Naravno da sam to sve ovdje skratio ali u principu je to sav posao i to bez da si rucno morao da mijenjas extenziju Stylea u .mid i nazad. Za to je zaduzen, u ovom slucaju, Style Maker. Kako sam vec napomenuo, ima jos par programa istog proizvodjaca i svi ce ovo odraditi na slican nacin kao i Style Maker. Radi ovoga je Yamahin format Styleova, u sustini, format koji najvise pruza jer je moguc ovakav kompleksni editing, sa svim pogodnostima koje nudi obrada u profesionalnom midi sequenceru.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
sale_band (13.03.2014)