Videti jedan post
Star 08.04.2019, 17:05   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Landison Pokaži Post
casper,tyros 2,Tihotyros,Bokic,Victor,moja malenkost...ako sam nekog izostavio nek me izvine...to nas je već šest...čuvajte se Korgovci..nadiremo!
Dopuna liste, a ako nekog nismo prozvali, neka se sam upiše.

@Bokic
@casper
@darko87
@dutak
@keyboards
@Landison
@Tihotyros
@tyros2
@shomi
@viktor011


PS. poznata su mi još barem dvojica koja su registrirana na forumu ali se izgleda srame pisati javno ... a van foruma poznam još trojcu iz HR koji su ponosni vlasnici Genosa ... dakle, ima nas ima

A sad par riječi i mojih razmišljanja vezano uz Update. Do sada je kod Yamahe (ali i ostalih proizvođača) bila praksa da nadogradnja OS služi uglavnom kao ispravljanje nedostataka koji su uočeni nakon izlaska aranžera. Kad bi proizvođač "pokrpao eventualne rupice", nadogradnje se ne bi događale i čekali bi slijedeći model da dobijemo nove mogućnosti. Međutim, već kod prvog novog firmware 1.2 za Genos, moglo se primjetiti da pored fixanja problema postoji dosta toga što je izmjenjeno ali i dodano kao sasvim nova mogućnnost. Nakon toga je Firmware 1.3 donio nova poboljšanja ali i vrlo bitnu, potpuno novu funkciju koja omogućava lakše baratanje klavijaturom za osobe oštećenog vida. Vrlo je vjerojatno da će verzija 1.4 donijeti neke nove mogućnosti i da će Genos biti obogaćen novim funkcijama. Zato tako mislim? Zato jer proizvođač od ovakve poslovne politike ima direktne koristi. Nastavlja se prodaja "stare klavijature" koja nadogradnjom dobiva nove mogućnosti i tako je stalno "u top formi". Predpostavimo ovaj scenarij. Što ako je hardware u Genosu koncipiran tako da može "izdržati" dvostruko više "opterećenja" od onoga što sada dobivamo iz njega? U tom slučaju Yamaha može komotno u slijedećih 7-8 godina prodavati istu "plastiku", a nadogradnjama joj davati sasvim nove karakteristike. Možda nisam "puno falio" u procjeni? Vidjet ćemo za 5 godina.

Moj popis želja još čeka da ga obznanim. I sve je duži i duži ... :-)

Promijenjeno od casper (08.04.2019 u 18:03 sati)
casper je offline