Videti jedan post
Star 02.01.2018, 23:31   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da, ali sam sempler je previse sirok pojam, sam on sa sobom nosi sijaset opsija od edita, obrade do mogucnosti samog semplovanja...samo u njemu ima dovoljno opcija koje Rolanda cine prilicno zaostalom tehnologijom...Da me ne shvatis pogresno, voleo bih ja da sviram Rolanda i dan danas, svi znamo kako je zvucao, ali jednostavno njegova politika ga je ostavila da kaska za citavu klasu, pa i vise za modernim aranzerima...I pored dobrog sirokog sounda, on danas ne moze na crtu modernim aranzerima, i pod modernim ne mislim na Korga, vec na sve koji prate trend, i unapredjuju svoje sprave i Yamaha i Korg i Ketron, i zato i kazem dzabe su mu im sve tadasnje inovacije kad su stali tu gde jesu, njegov zvuk je ostao u nekom proslom vremenu...Pa danas u nove aranzere stavljaju celokupne loopove bubnjeva, gitara, bas gitare, a ti u Rolanda ne mozes ni jedan dobos da ubacis...Da su uradili suprotno, danas bi pola Balkana sviralo i dalje Rolanda, a ne druge brendove, a Roland ti je postao raritet...Korga istina jesam svirao iz prinude ali sve do ovog zadnjeg modela iliti pa4, kada mi je kionacno postalo uzivanje da sviram na korgu, smatram da konacno ima sta da ponudi u samom zvuku, i to se cuje prilicno, u odnosu na prosle modele, veruj da ne bi roland imao tu sta da trazi, ni u samom kvalitetu zvuka, a i u samom maniru i stilu ritmova...Voleo bih da je drugacije, ali ipak, pregazilo ga je vreme...
Milan$ je offline   Reply With Quote