Videti jedan post
Star 01.01.2018, 21:06   #1
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg PA4 poredjenje sa Yamaha Genos

Nemam nikakve lose namjere u ovom poredjenju koje ja osjecam i dozivljavam. Imam obadvije klavijature i samo sam svije utiske prenio na papir. Uskoro cu napraviti video vezan za ovo sto navidim sa preciznim argumentma svega sto sam naveo.
Uvjek nezahvalna tema predjenja dvije masine ali cesto potrebna i dobro dosla onima koji su nedoumici.
Na osnovu onoga sto sam do sada cuo ne postoji nikakav razlog da se sa korga PA4 predje na Yamaha Genos. Korgova operativnist je daleko iznad Genosa a i broj iskoristljivih i potrebnih boja je na korgovoj strani. Ima par Genos boja koje bolje zvuce ali neznatno bolje dok globalno gledajuci korg daleko prednjaci nad jamahom u operativnom smislu. Nisu niti blizu i nemogu se nikako porediti. Korg je istoriski daleko od yamahe i operativnisti. Korge je istoriski daleko od jamahe i u mogucnostima. Kod jamahe masa mogucnisti ne postoji koje kod korga imamo kao nesto jednostavno, normalno i potrebno a takodje neke jamahine mogucnosti su toliko iskomlicirali da je to van pameti. Ja bi janahu poredio samo sa njenim aranzerima i tu je najbolja. Cak je znatno ispod operativnosti i Rolanda pa i Ketrona a Korg je posebna liga u kojoj niko osim njega nije. Ima stvari koje bi zelili kod korga ali to i je ono kad imas sve pa sad mislis sta bi to jos volio i izmisljas. Kod ovih drugh nemas sta izmisljati. Oni nemaju ni pola sto bi moralo biti kao opcija. Jesam ljuljno dobre pare u Genosa ali neka posluzice u studiu. Uvjek me kopkalo da kupim nesto drugo i eto sad sam to uradio i sad sam se smirio i znam sta cu. Moj put je Korg u svakom smislu, izgled, velicina, mobilnist, upotrebljivist, operativnost i globalni zvuk. Uvjek sam mislio jesam li na pravom putu a sad znam da sam uvjek bio. Jos svemu da dodam, Korg je najbolje zvuceca sprava kod onoga koji je zna koristiti i srediti ali korg moze biti najgori u rukama onoga koji nema pojma kako ga srediti a uz to i nestrucno experimentise.

Promijenjeno od keyboards (01.01.2018 u 21:13 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote