Videti jedan post
Star 26.01.2021, 21:17   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Oduvijek vlada mišljenje da VH2 nije dobar, da je sintetički i često se kao referenca radi usporedba s vocalistom koji se nalazi u Korgu. Možda je taj odnos od 4x malo pretjeran ali je sigurno da se i kod VH2 može dobiti dobar sound, ako ne i bolji. Meni je drago što sam pohvale čuo od čovjeka koji zna što je muzika i kako treba svirati OMB.

Ne postoji zlatna formula niti univerzalno podešavanje vocalista koje će zadovoljiti svakoga. U formulu treba ubaciti vrstu mikrofona, boju glasa, način pjevanja, vrstu glazbe i opet je upitno da li će rezultat ispuniti očekivanja.

1. Prije svega treba dobro odrediti postavke mikrofona, bez zdravog osnovnog signala nema niti dobrih pratećih.
2. Nakon toga treba pjevati u mikrofon kako se pjeva, a ne očekivati da će prateći vokali pokriti muljanje i falš.
3. Sada slijedi odabir pratećih i treba se osloniti na već postojeće presete. Meni osobno ne odgovara niti jedan i poprilično sam obradio neke od njih i dobio ono što me zadovoljava. Na žalost, prateći zvuće mnogo bolje ako je pjevač tenor, ja sam u opsegu bas-baritona.
4. Kada se postigne zadovoljavajući efekat, mikrofon treba spajati direktno na mixetu, a signal slati prema mikrofonskom ulazu Genosa. VH2 obrađuje taj signal stvara vokale i njih treba vraćati na mixer preko SUB1,2.

Ovo je općenito, u grubo, ali kao što rekoh, zlatna formula ne postoji jer je previše čimbenika u igri.

@psr- ako ti neki parametar u VH2 nije jasan, pitaj pa ću ti objasniti čemu služi i kako ga iskoristiti.
casper je offline   Reply With Quote