Videti jedan post
Star 23.09.2020, 12:53   #5
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav,
Da budem kratak... imao sam PA2X , trenutno imam PA4x i PA700.

I kad pogledam kakva nam je publika i gde sve sviram ...PA700 je premija!



Ako zelis dobru sliku na binu, Vokoder, Slider´i, ako su bas 4 izlaza potrebni uzmi PA2x i naravno ako volis polu klavirsku dirku na kojoj bas nije zgodno svirati pravu virtouznu balkansku muziku. I naravno ako sviras na velikim sistemima gde bas sve izlazi, jer tu kad stavis klavijaturu pored klavijature cuje se i oseca ili bolje receno osecamo mi sviraci razliku (Bas frekvencije su tu na PA2x dosta konkretnije sto znaci da bolje izlazi) ALI kao sto sam rekao samo na velikim sistemima. Pa2x ima i problem sa diodama koje cesto crkavaju. Tezina i velicina klavijature cesto zna da pravi problem.



Ako sviras vise manje svirke ili na manji razglas a ne na velikim sistemima sve je na strani PA700.

Lagan za transport, ekran bolji, bolje editovanje ritmova i boja, cita iz setoveza sad od svih Korgovih aranzera, novi sound procesor itd.itd.

Za moju svirku mi i dirka odgovara i ako je plasticna, naviko sam vec.



A sto se tice "kvaliteta" izrade:

Drugovi da li vi bacate klavijaturu kroz salu, kafanu, sator, diskoteku ili gde vec svirate, pa da mora da bude kao tenk izradjena?
Mislim da nije bitno da li je kuciste metalno ili plasticno, zato sto treba paziti i cuvati instrument kakav god bio.


Moja preporuka je definitvno PA700!
Novo je novo
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote