Videti jedan post
Star 14.01.2019, 14:24   #225
dexter
Vredan član društva
 
dexter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.12.2009
Mjesto: Kozarska Dubica
Postovi: 185
Downloads: 915
Uploads: 17
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: KORG pa3x pro 76
Interesi: muzika, ker, zene i alkohol
dexter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dexter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard xr16

Citat:
Originalno postovano od Vexon Pokaži Post
Pozdrav ljubiteljima XR18 sprave :-)

Ja sam vec navodio jednom da dugo radim na xr18 i prezadovoljan sam tom spravom. Kako se kaze, koliko para, toliko muzike, jel :-)

Zelio bih sa vama da podijelim klipove sa zadnje svirke, ali prije toga da objasnim kako mozete snimati kanalno svirku na mobitel, da ne nosite vise laptop sa sobom..

Dakle radi se o tome da skinete aplikaciju Audio Evolution, tacnije kupite aplikaciju i u aplikaciji kupite dodatnu opciju "USB audio license"
(slika: USB Audio License status )

Onda USB kablom (koji se koristi za printer) spojite mixer i mobitel, stim sto vam za mobitel treba OTG adapter, dakle prelaz sa onog standard usb na mini usb za mobitel. Tu sada samo zavisi koji vam je mobitel, koji ulaz. (slika: OTG Adapter)

Kada to uradite mobitel automatski prepozna XR na mobitelu.

Pokretanjem aplikacije kreirate kanale, oznacite inpute (obavezno), imenujete kanale, oznacite dugme record i to je to :-)

Primjer kako to izgleda postavljanjem kanala (slika 3) i nakon snimanja (slika 4)

SAVJET:
- Ukoliko mobitel podrzava mikro SD karticu, obavezno je koristite, sto brza kartica, to je bolje.
- Ako cesto na svirkama koristite isti setup benda, dakle mikrofone i ostalo, najbolje je da prilikom prvog postavljanja setupa za snimanje na ovoj aplikaciji, izaberete opciju "Save projects as template" tako da ne morate svaki put dodavati kanale, imenovati, postavljati inpute i slicno.
- I VEOMA BITNA STVAR U SVEMU OVOME JE INPUT ULAZ. Ovaj program nema opciju stimanja input ulaza tako da za prvi put stimanja snimanja, na tonskoj probi snimite malo da vidite input signale, da vam neki kanali ne bi isli u clip. Sto znaci da pripazite na Gain-e na kanalima mixete.
- Kada zavrsite sa snimanjem i kliknete na dugme stop (na Audio evolution-u), tu program zna da zakoci, pa tek nakon minut, dva pokaze da je zaustavljeno snimanje.

U slucaju da se snimanje nije zaustavilo i da vam kaze da program ne reagira, slobodno mozete ici na opciju "zatvori program".. Jer i nakon toga trake ostaju na sd kartici, ne gube se.
(slika 5: Snimci na kartici )

Mozda vam se ovo sve cini kao puno posla, ali vjerujte oni koji zele mogu ovo napraviti. Bitno je jednom dobro sve ustimati i znati granice gaina kanala, ostalo je sve lako... naravno kanali se snimaju suhi i bez efekta, ostalo je sve do vaseg mixanja

* Spojis mob, otvoris novi projekat iz TEMPLATE-a koji ste napravili predhodno sa svim uradjenim postavkama, i udri record.

Ukoliko vas nesto zanima, slobodno pitajte..


Za dalje poslusajte par snimaka:

HEAVEN - A i ti me iznevjeri @ Yu Caffe

HEAVEN - Izgledala je malo cudno @ Yu Caffe

HEAVEN - Ti i Ja @ Cheers PUB
********************************************
Postoji li šansa da se ovako nešto napravi na xr16?
__________________
*****************************************
Kad ti kažu da sve obustaviš, a ti mili sve pojačaj!!!
dexter je offline   Reply With Quote