Videti jedan post
Star 02.08.2018, 21:23   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

evo opet ja...instalirao superior drummer 3, sve sljaka odlicno, povezao sa klajvom i radi bez problema...e sad ono sto me zanima je sledece, ostalo sam sve manje vise sredio...Kako kontrolisato volume sa klavijature na SD3? Program ima opciju midi learn, i kada recimo pokrenem tu opciju za jacinu recimo dobosa, i na klavijaturi poajcim/smanjim dobos u nekom ritmu, on prepozna tu komandu, sacuva jei kasnije mogu bilo koji element bubnja da smanjujem i kontrolisem sa klavijature..Problem je "globalni" volume, to jest volume kompletnog bubnja, i kad smanjim ceu kompletnu klavijaturu da se smanji i bubanj....Pokusao sam na master volume klizacu takodje preko ove komande midi larn, ali u ovom slucaju ne prepoznaje ni jednu komandu sa klavijature, niti onaj master potinciometar klavijature, niti balance potincimotear, niti ono podesavanje jacine bubanj/bass/acc kod korga, i tu takodje ne reaguje jacina bubnja, znaci nigde ne mogu celokupan bubanj da smanjim..Mogu kao sto vec napisah pojedinacno komponente i to je ok, ali hocu kad ceo ritam na balance da se smanji i bubanj, ili makar da se smanji cela klavijatura pa i bubanj na master potinciometru...do sada nisam uspeo jos samo to da resim a evo pokusavam pola dana, oko toga se macujem..ako imate predlog ili resenje, pisite...Probao sam sve opcije u MIDI podesavanjima klajve i nista...Instalirao sam i Vst host - Cantabile i Forte, ima nekih podesavanja, ali ja nisam siguran kako to podesiti...ako moze neka pomoc, bio bih zahvalan...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote