Videti jedan post
Star 06.11.2013, 16:39   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pri Realtime Processingu, mora biti onako kako cujes i na miksu. Nisam citao sta pisu na Presonusovom forumu ali to malo veze ima sa samim Presonusovim S1, vec je to inace standardni postupak kod ozbiljnog rada, bez obzira o kojem DAW-u se radi.



Nisam jos preslusao pazljivo mix posto sam u malo vecoj guzvi u studiju, a za to mi treba mir. Ovako povrsno... mogao si da odaberes kvalitetnije instrumente i to sve odreda, ukljucujuci i taj Drum Set od BFD-a. Cuje se "jeftino" a sve radi slabog kvaliteta instrumenata. Izbjegavaj te Cakewalkove SI. Odaberi neki bolji Kontaktov klavir, toga bar ima. BFD nije uvijek najbolje rjesenje, licno ga skoro i ne koristim, jednostavno mi ne odgovara, pa tako i u ovom tvom miksu. Poradi malo na stereofoniji, to jest, na prostoru zvucne slike. A primjetio sam, opet na povrsno slusanje, da onaj strings koji se pojavljuje nesto kasnije "ubije" kompletan aranzman, radi pretjeranog Levela, a i natjera kompresor da "pumpa". Napisacu nesto detaljnije cim uhvatim malo vremena da preslusam materijal.

Promijenjeno od tranzit (06.11.2013 u 16:46 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
sale_band (06.11.2013)