Videti jedan post
Star 28.02.2012, 16:17   #29
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad pomalo slažem "kockice tog mozaika" i dobivam cjelokupnu sliku. Upravo mi je zadavao problem ovaj dio koji navodiš, korištenje više različitih programa za različite radnje. U hrpi softwarea koji se nudi za yamahin editing je teško odabrati one neophodne i najbitnije.

Čitao sam manual od Style Makera i radio sam s njim. Međutim, kako on nema mogućnost editinga tonova, izbacio sam ga "iz igre". Pridružio sam ja njemu OMB, ali tu je tek nastala konfuzija Pa sam "pikao" po XG koji mi se učino vrlo pregledan i jednostavan. U stvari, mislio sam da ću naći rješenje u jednom (ili max dva) programa koji će mi omogućiti manipulaciju s yamahinim stylovima. Tu sam izgleda bio u zabludi. Pogotovo stoga jer do sada nisam imao dodira s Yamahom. Kad se k tome dodaju "male akcije" koje T4 ima, poput SSF2, definicije instrumenata ... onda brzo zaboli glava i skrene se na krivi put.

Sve ovo što je iznad napisano nema za svrhu samo "moju ispovjed". Pišem radi toga da svi koje interesira ovo područje "skrate put" i što jednostavnije nađu vlastitu kombinaciju programa za yamahin editing.

Ja sam za sada na ovoj relaciji
- Musicsoft Downloader > transfer materijala Tyros = komp
- Style format 2 converter > prebacivanje SSF2 u SSF1 format (neophodno za modele T3 i T4)
- CASM editor > nakon mijenjanja potrebnih funkcija Export to ....
- XG works > uglavnom editacija odsviranih nota, kopiranje, brisanje i naravno unos sysex kontrole :-)

Sada po preporuci Tranzita u "igru" dodajem i Style works kojem će XGW biti seq editor. Nadam se da ću s ovom kombinacijom moći napraviti sve što mi je potrebno. Ili još nešto nedostaje .......
casper je offline   Reply With Quote