Videti jedan post
Star 24.12.2018, 16:23   #1
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Basiranje na klavijaturi vs soliranje

Uglavnom bio sam par casova na ucenju klavijature a posle sam prestao da idem jer mi je bilo nekako zanimljivije da sam sve isprobavam i da testiram nego da ucim kao sto bih ucio neki predmet u skoli. Nebitno, ono sto sam hteo da kazem je da mi je rekao da na klavijaturi mozes da soliras (da sam uzmes i odsviras celu pesmu) ili da basiras (ako imas uz sebe nekog, tipa orkestar) i rekao mi je da je basiranje u principu teze od soliranja. Ali meni iz nekog razloga basiranje deluje dosta lakse nego soliranje (kad znas sta treba da odsviras, naravno). Pre svega jer sam ja u celosti spor tip i dosta pesama mi deluje skoro nemoguce solirati, kada se radi recimo o pesmi gde svira harmonika ili tako, meni je neverovatno kako tonovi na harmonici "lete" svuda i onda moras sve pogadjati, i to da li ces pogoditi ton ili ne je razlika u delicu sekunde. Sa druge strane, kod basiranja pre svega koristim samo oko pola klavijature (ne koriste se sve dirke), a kao drugo izgleda mi svetlosnim godinama lakse jer ovde "pratim", a u soliranju sam "kolovodja", ako me razumete. Pa sad, da li sam ja ovo nesto zabludjen ili je to stvar ukusa, da li bi mi mogao neko obrazloziti?
kem je offline   Reply With Quote