Videti jedan post
Star 16.11.2017, 00:19   #24
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije problem u Transpose-u.

Pokušao sam opet napravit Song C up terce.Stalno je bio problem u G tonu.
Pokušavao sam ga naštimati na 50(+4) i na -50(+3) ali bez uspjeha.Vidio sam na tvom primjeru u MM da stoje i nekakvi Meta eventi na 1. taktu pa sam uzeo midi "Wind of change" izbrisao u MM sve osim Meta eventa i u XGW dodao postavke za D-up midi terce.Na moje zadovoljstvo terce proradile ispravno ali.......

Prikačim terce na registraciju,sviram,prebacujem na drugu registraciju u kojoj nema terci i gdje su sva tri uppera aktivna, javlja se problem,čuju se duplirani tonovi.Pomislim stavit ću u tu drugu registraciju Song bez terca postavki ali opet isto.Promjenim postavke na klavijaturi u Function Menu Midi i napravim drugi Midi User gdje sam na Transmit u rubrici Note skinuo kvačice od Right1 do Style Phrase2 i super dupliranih tonova više nema.Hoću prikačit taj Midi User na registraciju ali to se izgleda nemože.

Prčkam malo po klavijaturi i skužim da te duplirane tonove mogu skinuti pritiskom na Stop Song jer ako stisnem Play Song, style prestane svirat.
Primjetio sam da se i terce mogu aktivirati pritiskom na Stop Song jer desi se da ne budu aktivirane pozivom same registracije u kojoj je smješten Song Midi
Terca.

PITANJE : Postoji li logičniji način da se pozivaju registracije sa i bez terci a da se izbjegnu nuspojave?

Slijedeće sam primjetio da kod puštanja običnih Midi Songova dođe do promjena Tempa ,Tonova,Parametara.......
Dešava se i to da Ending1 ne prestaje svirat dok ga ne stisnem drugi put.

PITANJE : Postoji li način da se ove nuspojave izbjegnu pa da ovaj meni vrlo interesantan način sviranja terci bude potpuno iskoristiv.

Kabel sam spojio u Midi A In-Out

Tyros 3

Promijenjeno od Landison (16.11.2017 u 00:24 sati)
Landison je offline   Reply With Quote