Tema: vArranger2
Videti jedan post
Star 10.03.2014, 12:49   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne dolazi nikakav sound engine uz vArranger2. Cijena mu je 349 eura, a za taj novac dobijas sam aranzer i stotine originalnih Yamahinih, Ketronovih i Rolandovih ritmova, cak i sve najnovije od BK-7m recimo. Za sound engine ces morati sam da se pobrines, pa da li ce to biti hardware ili software nebitno je. Ovo bi trebalo dovoljno da govori o kvalitetu samog aranzer softwarea, koji je zaista No.1, bez ikakve konkurencije trenutno. Sve na njemu funkcionira bez greske, stabilnost je maksimalna, implementacija u softwersko okruzenje (sound engine na bazi VST instrumenata i efekata) je besprijekorna, summa summarum, tako treba i mora da izgleda jedan profesionalni aranzer. To naravno ima i svoju cijenu, pa ni vArranger2 nije izuzetak. Da ne shvatis pogresno, Korgovi ritmovi jos nisu kompatibilni ali se radi na tome.

Za sve znacajnije hardware instrumente (workstatione) postoje instrument definicije, koje su polazna tacka za vArranger2, tako da sa ritmovima nema nekih vecih problema. Mozes da vidis kako izgledaju te instrument definicije na predposljednjoj slici. Ne mora da bude PA3X samplovan da bi se Korgovi ritmovi culi kako treba. To bi u sustini bilo nebulozno, zasto onda uzimati vArranger2, ako hoces da se cuje kao Korg ??? Ritmovi se mogu cuti daleko bolje, uz neki kvalitetniji sound engine nego sto je onaj u PA3X. Prvi primjer je Trans Audio Maxima sistem, gdje sound engine sadrzi oko 200GB sampling materijala (radi poredjenja PA3X bazira na 0,5GB ROM samplova). To su ogromne razlike od nekih 400 puta vise audio materijala, koje se naravno direktno odrazavaju na kvalitet ukupnog sounda. Sa vArrangerom je moguce, pored softwerskih instrumenata, upotrijebiti i bilo koji hardware Workstation ili modul bez ikakvih problema, pa cak i hibridni pogon je moguc (software + hardware). Igre bez granica.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
fico (10.03.2014)