Tema: vArranger2
Videti jedan post
Star 09.03.2014, 11:39   #1
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard vArranger2

Na internetu postoji forum na engleskom i francuskom jeziku, koji je posvecen ovom software aranzeru. Iako sam dobar poznavaoc engleskog, volio bih da se nesto napise o ovom aranzeru i na nasem maternjem jeziku. Na Yu-Midi forumu je samo spomenut nekoliko puta, ali nikakvi detalji, koji bi nas vecinu clanova vjerovatno zanimali. Zato otvaram ovu temu u kojoj bi se poblize upoznali s ovim aranzerom, jer kako vidim i Tranzit pise pozitivno o njemu, s obzirom da ga je instalirao na trans audiju. Pozivam sve clanove koji znaju nesto o ovom aranzeru, da se ukljuce u diskusiju, pogotovo ako neko ima iskustva s vArranger2. Iako ga licno ne posjedujem, saznao sam dosta detalja o njemu, pa ako vas nesto intereusje, a meni poznato, stojim vam na raspolaganju. Pogotovo ako ga kupim uskoro!

Za pocetak prelazim na neka pitanja koja mene posebno zanimaju.

1. Ovaj aranzer je kompatibilan sa "prvenstveno" Ketronovim, a zatim Yamahinim i Rolandovim styleovima. Naglasio sam prvenstveno, jer me zanima, da li on radi nekako slicno kao i Live Styler, tako da npr. Ketronove styleove cita odmah dok ostale mora konvertirati, pa se onda to "cuje svakako" (kod Live Stylera su to prvenstveno Yamahini styleovi, a ostali se konvertuju ugradjenim konverterima od firme EMC). Ili vArranger reproducira Yamahine i Rolandove styleove bez ikakvog konvertovanja. Mene posebno zanimaju "Yamahini", pa usput i pitanje vezano za iste: koliko detaljno se "Yamahini" styleovi mogu editirati, tj. miksati u usporedbi npr. sa konvencionalnim HW aranzerima, kao npr. Yamaha PSR S750 ili SW aranzer Live Styler npr. u "Enhanced editoru" i sl.

2. Kako stoje stvari sa tercama? Da li ima nesto kao harmony, koji u skladu sa izabranim akordima zadaje tercu ili terce editiramo rucno, pa ih naknadno biramo, neovisno u kojem akordu sviramo?

3. Posebno sto me zanima: sta se sve moze save-ati (pothraniti) u SongBook-, Solo- Presete, registracije (ili kako se to vec zove kod vArrangera?)?

Zamolio bih ako mozete postaviti i neke screenshots, koji sigurno kao i svaka druga slika govori vise nego hiljade rijeci.
fico je offline   Reply With Quote