Videti jedan post
Star 16.10.2016, 13:28   #1
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Problem kod snimanja, šumovi...(focusrite,audition)

Pozdrav svima,

Nedavno sam kupio Focusrite Scarlett 2i2 da bi mogao snimiti nešto kvalitetnije snimke i bez onih sitnih šumova, clipova,pucketanja koji me izluđuju. Sada kada bi trebalo biti sve riješeno sa tom vanjskom zvučnom karticiom, prilikom snimanja multitrack opet čujem tu i tamo te šumove i više neznam što napraviti

Imam par programa pri ruci(cool edit 2.1, Adobe audition CC 2015, ableton, sound forge) i manje više se to na svima dešava, iako sam odabrao adobe audition jer mi je nekako poznat i nov. Tako da program vjerojatno nije kriv, ili nešto krivo podesim.

U sounds postavkama podesim recording focusrite USB, Format je 2channel, 24bit, 96000Hz studio quality. Na focusrite stavim switch na INST (Line, Inst)
U adobe audition podesim sample rate 96000, stereo channels, bit depth 24ili 32float, device class ASIO (ima još MME i WASAPI u ponudi).
Kod REC stavim Input stereo input 1

Potenciometri volumena su svugdje negdje na polovici, nigdje ne ide u PEAK, kablovi su novi KLOTZ.

Prilikom duljeg snimanja, isprobavanja, paljenja, gašenja dva put mi se desilo da u slušalicama koje štekam u focurite zbog playbacka nešto počinje zujati, brujiti tako da moram sve iskopčati i ponovo uštekati usb da bi dalje uredno radilo :/

Hvala svima unaprijed!
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote