Tema: Ketron sd90
Videti jedan post
Star 13.01.2019, 02:39   #19
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard SD90 ocekivanja

Imam utisak da se Ketron budi i malo pazljivije proucava suparnike tako da se ukljucuje u igru da stvori vodeci kvalitetni aranzer. Ne mislim najbolji ali da je rame uz rame sa Korgom i Yamahom. To ce biti jako tesko izvodljivo da je po svemu u istoj lizi ali po mnogo cemu ce biti i vec jeste jako interesantan. Ostajem pri konstataciji da je Korg mjerilo u svijetu aranzera po cemu se mjere prednosti i nedostatci ostalih. Glavno oruzije korga je operativnost u cemu je poodmakao od ostalih poprilicno daleko ali u tome mu se Ketron polako priblizava i prednjaci nad Yamahom. Yamaha i ketron u drugu ruku imaju svoj specifican zvuk koji privlaci svoj kupce. Da se mal koncetrisem na ketrona i uporedim Audya (sa kojom imam dobra iskustva ) i SD9/90/60 seriju. Sto se tice zvuka jako su blizu po kvaliteti. Mislim da je u zvuku Audya nesto malo ostrija/sirovija u pozitivnom smislu dok je rekaobi to sve malo doradjeno modernijem zvuku koji se u ovom vremenu ocekuje tako da po meni SD90 za neku nijansu zvuci bolje od audya seije. Onaj koji je navikao na Audya zvuk jako malo ce mu u pocetku izgledati da je SD serija tamnija sa zvukom ali ubrzo ce uociti da je ustvari ono sto izlazi iz SD90 odlicno i kako treba. Sto se tice operativnosti SD90 je daleko ispred Audya sto nij za cuditi se jer ipak je tu 10 godina pa i vise razlika u tehnologiji. SD90 jos uvjek ima po koji bug sto je ketronova tradicija ali se moze zivjeti sa tim, Neki nedostatci ce uskoro biti rijeseni a i operativni sistem ce biti poboljsan. Vjerujte mi to ce se desiti a nije rekla kazala. Ketron je nazalost trebao neke stvari jos na vrijeme uraditi ali eto bice dobro da se to pojavi akobogda uskoro. Sto ce biti ili sta ce se desiti vrijeme ce pokazati to a na Ketronu je da to objelodani kad dodje vrijeme za to. Za sda na osnovu onoga sto mi daje SD90 zadovoljan sam ali kao sto sam par puta naveo jos nije kompletna sprava tako da se nadam da ce uskoro biti. Kompatibilnost Stajlova izmedju Audya i SD90 je odlicna. Konvertiranje radi bezprijekorno ali se instrumenti moraju uskladiti. To vam manje vise isto zvuci kao i kod Korga i Yamahe. Eto za sada tako stoje stvari o seriji SD 90/9/6.
Za sada nemam direktne kontakte sa SD7/40 to jeste iskustva ali idem u Aprilu na MusikMesse u Frankfurt gdje cu provesti 5 dana i vrlo pazljivo prouciti sve klavijature /arranzere i iznijeti utiske o nijima. Lijep pozdrav
keyboards je offline   Reply With Quote