Videti jedan post
Star 10.07.2019, 23:43   #29
Metalni
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2018
Postovi: 19
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha CLP-230, Peavy Foundation, Korg X5D, Jay Turser JT-200BT...
Interesi: Džabalebarenje
Metalni ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od draobyek Pokaži Post
Kako ko radi i kako se ko navikne, verovatno i telo razvije grupe mišića u skladu sa time...
Citat:
Originalno postovano od draganost Pokaži Post
Ne može se ništa reći generalno, zavisi od konstitucije, stanja organizma, kondicije, navike, treba li kontakt sa publikom i slično. Ja sam navikao da stojim.
Ima toga. Ja lično navikao na sjedenje, pa tako i na svirkama postavim klavijaturu da bude u nekoj visini klavijature na pravom klaviru, dole sustain pedala koju obilato koristim... A jedno vrijeme sam stajao dok sam bio u bendu gdje sam bio frontmen i klavijaturista, dakle ganjam mikrofon, pokušavam gledati šta sviram (a tipke na svim sintisajzerima generalno mi uvijek bile pipkave, nakon klavira mi uvijek treba period privikavanja da pri sviranju trozvuka ne pritisnem 6 tipki ) a još stojeći ganjam pedalu, ijao... Sada i pjevam, i istina je da je lakše stojećki pjevati, ali može se i ovako, bar dok sam prateći . Jedna klavijatura je kod mene, ali onima sa više klavijatura je sigurno lakše da stoje. Slažem se i da ljepše izgleda kad OMB klavijaturista stoji, jednostavno na feštama neko mora da stoji, tj. što više njih, nije koncert klasike Mada u našem sastavu gitarista/glavni pjevač sjedi na barskoj stolici, na kraju krajeva je najbitnije kako to sve zvuči.
Stolicu uzmem koja ima u kafiću. Ne barsku, to bi mi za pedal bilo gore od bilo kakvog stajanja.
Metalni je offline   Reply With Quote