Videti jedan post
Star 30.10.2018, 02:17   #1
nikolaguitar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.05.2017
Mjesto: Kikinda
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Gitara
nikolaguitar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Problem sa sluhom usljed glasne svirke

Pozdrav svima. Zanima me da li iko ima sličan problem. Naime, kad sam, kao gost, izložen glasnoj muzici (na svadbi, u klubu itd), teško mogu da čujem, tj. razumijem sagovornika dok razgovaramo... Tek kad zatvorim uši i time stišam buku izazvanu ozvučenjem, mogu da čujem sagovornika sasvim jasno... Još jedan problem je što imam zujanje u ušima narednih dan-dva nakon tako neke prilike, odnosno kad je ozvučenje preglasno (a to je uglavnom slučaj na svadbama i klubovima)... E sad, pošto sviram gitaru i povremeno radim svirke sa jednim bendom, imam problem u komunikaciji sa ostalim članovima benda, tj. ne mogu da ih čujem kad mi nešto govore (npr intonaciju, narednu pjesmu itd...), dok instrumente čujem sasvim normalno, kao i vokale, odnosno sve što izlazi na razglas... Sreća pa narudžbe idu preko klavijaturiste, ja ne bih čuo gosta šta mi traži (tragikomično)... Zanima me šta je razlog tome da tek kad začepim oba uha, mogu da čujem sagovornika, onda zašto zujanje u ušima traje toliko dugo nakon svirke i da li neko ima sličnih problema? Hvala unaprijed
nikolaguitar je offline   Reply With Quote