Videti jedan post
Star 21.10.2019, 20:51   #196
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod stare varijante ToneMach T1 je moguće izvesti stereo signal putem TRS priključka ali to nije ono što je ponuđeno jer po defaultu postoji samo jedan Port. Na novijim modelima T4S/T8S je ovaj nedostatak ispravljen i postoje dva porta. Kada govorimo o soundu i kvaliteti Bose L1 serije, pričamo o uvjetima koji on nudi u cjelosti s komponentama koje Bose daje kao cjelinu. Na ovo sam mislio kada kažem da je potreban njihov mixer i da se ne može spojiti u stereo. Naravno da se može koristiti bilo koji mixer ali onda priča i cjelokupan sound nije ono što Bose i može dati. Slažem se s tobom da je Bose sistem koji pruža ugodan, precizan i čist sound, kako muzičaru, ajoš više slušateljima. Ipak, njegova cijena je duplo skuplja od MAUIa kojeg koristim i to je bio osnovni razlog zašto se nisam odlučio uzeti Bose. Pored toga, čitao sam vrlo relevantne recenzije gdje se ljudi žale na promjenu zvuka kada se sistem malo više optereti.

Bilo bi dobro kada bi napravio A-B test pa da vidiš kako diše MAUI u odnosu na L1. Pogotovo s toga što dobro znaš koje su mogućnosti i granice tvog Bose sistema pa će i test biti objektivniji. Ono što znam pouzdano iz iskustva s mojim MAUI stupovima je to da ga ne možeš "ugasiti", ma koliko se trudio da ga opteretiš. Preduvijet je da mu dolazi zdrav signal bez distorzije i klipinga.
casper je offline   Reply With Quote