Videti jedan post
Star 30.07.2014, 06:23   #20
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od milepsr Pokaži Post
Zbog cinjenica ja nisam postao vlasnik pa600, a ni pa900. Neki ljudi su emitivno vezani za instrument koju poseduju (ili bi voleli da ga poseduju), tako da je nekima dzabe pricati. ........ dobio sam odgovor da gresim, da sam u zabludi... Kao da ne znam sta je dobra dirka, kvalitetan taster, kvalitetan siber, dobro kuciste, dobar ekran, sistem bez gresaka, operativnost, mogucnosti... Da se ne ponavljam, pisao sam o tome u drugoj temi o PA600 pa ko zeli neka potrazi.

PA600 je sve samo ne "profesionalni aranzer" kako ga Korg zove. To je entry level i kraj, i sama cena vam kaze koliko vredi. Instrument za amatere i ne previse zahtevne korisnike.

Izvini prijatelju, nemoj se naci uvredjenim, ali znas li ti za gradaciju ?

Katastrofa-lose-prosecno-dobro-odlicno-savreno-ultra mega giga go go Power Rangers ?

Gde se nalazi tu PA600 ? Pisu se bajke kao da je Bogom dan, kraj sveta, posle njega potop...

Pa600 ima kvalitetan taster u smislu da ne otkazuje sa radom kao recimo na Tyrosu čiji tasteri pucaju i upadaju, a sa druge strane je 50 puta bolji za rad nego na Pa600,900.... Što se tiče kućišta i tu je korg u prednosti , sponenuo sam farbu koja se brže skida pod prstima nego na korgu, a kućište konkretno pa600 je grubo, čvrsto i ni malo naivno, čak što više kvalitetno. Ekran ( pokretni) yamahi je mana, korgu ne. Da me ne razumes pogresno, sve gore sto sam poredio ne znaci da je korg kvalitetnija klavijatura, daleko od toga, već da nije toliko loš kako ga mnogi predstavljaju. Na kraju krajeva za 1000 EUR koju Yamahu možemo kupiti i da je koristimo profesionalno ( live nastupe)... Nijednu do toliko novca. Od rolanda recimo BK5. Neozbiljo je reci da je Pa600 instrument za amatere, u tu grupu bih pre svrstao CASIO, FUJITON, AKAI i slične.

Što se gradacije tiče, imao sam u vidu kada sam napisao. Raspravljalo se o jačini izlaznog signala na Pa600 za koji se tvrdilo da je slab. Ja sam napisao da zvuk sa nje odlično izlazi. Stojim iza toga. 3 godine sam vlasnik Pa600 i ako iko moze da da sud o tome, i iznese svoje misljenje onda sam to ja.

Pa600 JESTE Bogom dan za 1000 evra kolika mu je cena. Nema konkurencije na tržištu. Kratko i jasno. Još nisam sreo kolegu koji je izašao na svirku sa drugim aranzerom u toj vrednosti što se yamahe tiče. Roland da,.... čak je i on skuplji ( BK5).... A od yamahe mozemo da se opredelimo za Yamaha PSR-S750, koja je 1150 - 1200 evra, opet skuplja... I ako uporedimo od sempler memorije do svega, opet napominjem Pa600 nema konkurenciju.

Nisam vlasnik korgovih aranzera zato što je bolji od svih ostalih već je više ponudio u njemu nego drugi proizvodjači. To je činjenica koja je kod mene presudila. Mogu da kupim Pa900 bez problema, e to već ne bi imalo smisla.... Pa600 ima i više mana nego što se polemiše o tome. Softver ne. Funkcionalnost da. Ali kada sve saberem i oduzmem, još uvek će biti aranžer koji ću vući na svirke po potrebi... za sada.
Dodato:
.
.
.Danas-sutra verovatno je moguće da ću kupiti polovnu T2 ili Pa2xPro li BK9, ali ne zato što je Pa600 loš već što je to viša klasa klavijatura, i naravno i bolja i kvalitetnija u svakom smislu. Ali a sada do 1000 eur, nemam izbora.
Dodato:
Čak je kako tema kaže Pa600/Pa900 - Korg Pa600 Bogom dan spram Pa900 u odnosu Cena-Funkcionalnost. Pa600 opremljen maksimalno za taj novac, Pa900 precenjena klavijatura.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (30.07.2014 u 06:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote