Videti jedan post
Star 13.12.2017, 10:59   #5
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Decki moji niste vi ludi ni nenormalni.O toj temi mozemo pisati romane. Moje misljenje je da ste prezasiceni sa Korgovim soundom i treba vam promjena.To govorim ( pisem) iz vlastitog iskustva.Kako sam vec prije pisao u mojim postovima svirao sam Korga dugo 16-17 god. odprilike.Pocevsi od Pa 80,800,2x( par mjeseci) i na kraju pa 3 odprilike 3 godine.Dosadilo mi sarafanje, razni strasni i jos strasniji setovi. Sve mi je nekako bilo jako slicno.Jedna velika greska je sto se stavljaju setovi od prijasnjih modela. To jeste najbrzi nacin „ pripremiti“ synt za svirku ali neiskoristimo njegove novine. Ili tek malobrojni korisnici rade drugacije(pravilno?). Presao sam na Yamahu Psr 770 i prvih 10-tak dana sam potrosio UZALUD preslusavajuci razne setove.Na kraju sam odlucio da iskoristim sto vise preset ritmova i soundova normalno preuredjenih po mom ukusu i potrebi.Ostatak, narodnjacke ritmove Balkan set preuredjen plus jos neki drugi ( da ih ne spominjem zbog reklame) i dobio sam promjenu. Nemislim dizati ni uvelicavati Yamahu, to je moje iskustvo.
Prije par dana kupio sam iz usluge za prijatelja Roland EA7 ,skinuo besplatan set sa Roland Planet i opa!!! synt radi super.Opet jedna promjena u uhu koja dobro dodje. Ne zelim obezvrijediti narodnu muziku koju sam svirao i sad ju sviram ali minimalno uglavnom neke stare dobre poznate hitove. Znaci live svirka bez midi, mp3, intro uvodi , namjenski ritmovi mislim da nije potrebno imati 30 rumbi, 25 sa sa itd itd , sve se to odradi sa 20-tak ritmova. Za takvu live svirku pa 800,900, 600 , Ea 7 super radi. I ne samo za narodnjake vec opcenito. To bi bila moja DIJAGNOZA.
ffb je offline   Reply With Quote