Videti jedan post
Star 11.12.2013, 02:59   #25
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pisali smo o registracijama dosta na temi za Tyros3 razna pitanja.

Pogledaj prvo moje pojašnjenje, a nakon tog posta imaš dosta napisano o tome kako ljudi sortiraju i barataju s registracijama. Svatko ih posloži po tome kako je navikao i koja mu je koncepcija najbolja, a to ovisi prije svega na koji način sviraš i slažeš repertoar.

Moje pristup je ovakav. Uvijek u jednoj BANK-i imam isti profil registracije. Pod pojmom profil, podrazumjevam da su u registracijama pohranjene iste stvari. Recimo, prvi profil banke je takav gdje je pohranjen samo VOICES, drugi profil je sa STYLE, VOICES, TEMPO, TEXT, a treći je samo VH/MIC.

Prvi profil mi služi ako prilikom svirke ručno mijenjam vrstu Styla i ne želim koristiti OTS. Tada se registracijama samo mijenjam soundove desne ruke.

Ako poželim odsvirati neku specifičnu pjesmu, koristim drugi profil. S takvom registracijom u trenu pozivam sve što mi je potrebno i ne razmišljam o vrsti Styla, brzini, tekstu ...

I onda želim experimentirati s različitom vrstom vocalista koji sam podešavao kod kuće, pozovem treći profil i bez straha da ću išta poremetiti u svirci, biram registracije sa pohranjenim VH/MIC.

Pojednostavljeno sam opisao moj "pristup registracijama". Naravno da imam više raznih profila nego što sam naveo. Zašto radim na taj način? Zato jer se ne želim dovesti u situaciju da tijekom svirke slučajno pritisnem registraciju koja recimo ima drugu postavku tempa ... ode sve u krivi ... Ovako je mogućnost pogreške manja. Pored toga, na ovaj način je kombinatorika mnogo veća nego da u sve registracije upisujem 5 istih postavki. Tada ostaje samo FREEZE za proširenje mogućnosti.

Ono što je bitno naglasiti je da BANK-e registracija možeš sortirati na isti način kao i mape (foldere) u windowsu. Ta struktura može biti ovakva. U jednu mapu pod imenom SINGER kreiraš BANK-e nazvan po imenima pjevača (Bogdan1, Bogdan2, Tozovac, Cetinski ...). U drugu mapu pod imenom TIP kreiraš BANK-e s vrstom glazbe (Ballad, Rock, Movie...)

Eto, nadam se da sam pomogao. Kreni redom i prvo svladaj kako pravilno kreirati registraciju, kako s više njih kreirati banku i posložiti ih u neki folder.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
mladen.lav (11.12.2013)