Videti jedan post
Star 08.12.2014, 12:47   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mene ne smeta da li netko "svira" samo s MIDI, da li "svira" uz pomoć INTRO ili samo svira na pianino. To je stvar osobnog izbora, znanja i snalaženja. Pa i sam "pustim" pokoji solo u INTRU. Možda tu naviku izostavim kad me jednom prime u simfonijski orkestar Do tada, bori se kako umiješ i znaš. Nije vezano uz temu ali pišem čisto zbog toga da se ti ne moraš opravdavati "pred javnošću" na koji način radiš.

Idemo dalje na bit stvari. Uobičajena postavka kod Styla je da PLAY ROOT bude namješten na C. Tada će "Style svirati" upravo onaj akord koji stisneš u lijevoj ruci. Ovo što se događa kod tebe da na pritisnuti dur, Style svira u paralelnom molu može biti zbog dva razloga. Prvi je da se u izvornom MIDI-ju ne nalaze odgovarajuće note, a drugi je da nisi dobro odradio postavke u CASM. Teško je govoriti na pamet i bez konkretnog primjera bi sve bilo samo nagađanje. Kombinatorika unutar CASM-a je tolika da ne možeš niti zamisliti i zbog toga ne postoji jedinstveni obrazac po kojem ćeš dobiti dobar rezultat. Podešavanje CASMa dodatno otežava to što se u SYLE CREATORU ne čuje onako kao što je to slučaj kada se svira uz Style (o tome smo pričali sinoć na onoj drugoj temi). Zbog ove dvije činjenice ti savjetujem da se malo sam poigraš sa CASM i dođeš sam do određenih zaključaka. I bilo bi dobro/poželjno da se pored ovih "INTRO uradaka" malo više pozabaviš sa izradom samih varijacija jer su one bit Styla. Ako je Varijacija dobro odrađena, s njom možeš početi svaku pjesmu i samostalno odsvirati uvod u desnoj ruci.

Vezano uz "sjeckanje" MIDIja. Nisam siguran što točno i u čemu radiš ali ako pod tim pojmom podrazumjevaš to da izdvojiš željene taktove koje ćeš poslije unijeti u Style onda nema nikakve razlike ako to uradiš i direktno u mid2style programu. Samo, nisam siguran da li ti pored samog sjeckanja radiš još neki drugi edit na MDIju. U tom bi slučaju moglo doći do različitih rezultata kod sjeckanje vs. ne-sjeckanje.

Malo upozorenje, prilikom promjene CASM-a u tabu PARAMETAR moraš uvijek biti siguran da si tipkama 1 ili 2 iznad kojih piše CHANNEL, odredio upravo onaj kanal na kojem želiš mijenjati postavke. Ovaj dio je malo nepregledan i sam sam u više navrata pogriješio jer nisam podesio odgovarajući kanal. A po defaultu se STYLE CREATOR postavlja na RHYTHM 2 na kojem promjene postavki PLAY ROOT, CHORD, NTR i NTT nemaju nikakvog utjecaja. Napraviš promjene u uvjerenju da utječeš na PHR1, a u stvari PHR1 nisi niti dotaknuo. I tek onda krene tapkanje u mraku ....
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (08.12.2014)