Videti jedan post
Star 03.04.2008, 00:53   #2
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ekran...Software nema s tim ništa...E sad imaš 2 opcije...Ili su kontakti zaprljani (zamašćeni,zaprašeni,itd...Ipak je to starija klaviatura) ili su mu počele ćelije na LCD-ju da pregoravaju...Evo da ti razložim najjednostavnije...Kad kod Lap-Topa imaš 3-4 mrtva pixla u jednom redu (uspravno ili vodoravno) to je je već maksimum...(po redovima teče napon i napaja te pixle)...Čim ih se pojavi 6-7,ti pixlovi prevode struju i ne troše je što znači preopterećenje onih ispravnih,i crkne ti cjela crta (svi pixli u toj ravnini,može biti uspravno ili vodoravno)...Kad ti crkne par "crti" počinju da "odmiru" i ostale ćelije,šta slijedi dalje znate i sami...Dakle ja mislim da je u tvom primjeru slaba konekcija,i pokušaj to da popraviš (rade volje ti pomognem oko toga i nasavjetujem šta i kako) a ako vidiš da nije do toga---Na žalost moraćeš da je prodaš ili da kupiš LCD kojeg ja mislim NEMA nigdje za nabaviti...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote