Videti jedan post
Star 27.07.2012, 19:51   #10
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Sasa,nisam to zaista odavno radio,pa cu probati da ti pomognem,a ti provjeri da li ce ici tako.
Prvo kopiraj jedan ritam sebi negdje da ga imas za svaki slucaj.
Dakle,loaduj taj ritam koji u sebi nema oznake CC0,CC32,CC10,CC11,CC91,CC93....itd (zavisi sta je potrebno u ritmu) ako zelis da ih ubacujes.

-F4 (UsrST)
-Shift +F2 (Micro)
-Proceed
-All
-F3 (Insrt)
-Proceed
-sa drugim tockicem s lijeva (Status) okreces i namjestis koji CC ti treba (recimo CC 00,CC32,PC) - te oznake su pod opcijom "Status"
-pod opcijom "Velo" recimo,stoji broj - 0 za CC00 - pa broj 2 za CC32 -
pa broj 1 za PC
-pod opcijom "Gatetime" stoji napisano "Bnk"
-ici na Execute
-F4 (Micr) i na displeju ce napisati "Executing - Function complete"
-F5 (Exit)
-snimi taj ritam na disketu
-ponovo ga loaduj
Sada bi trebalo kada udjes ponovo u Micro mod tog ritma,da ti na vrhu pisu CC oznake koje si ubacio.Ti sada mozes i mijenjati njhove vrijednosti,ako treba)
Mozda ces trebati to ponoviti da bi ubacio i recimo CC10 (Panorama),CC11 (Expression),CC91 (Reverb),CC93 (Chorus)....itd.
Ti onda odredjujes koje ces vrijednosti stavljati pod opcijom "Velo" i da li ce ti na primjer CC32 biti sa brojem 2 ili 1 ili....
Takodje odredjujes pod istom opcijom (Velo) vrijednost panorame,reverba,chorusa i drugo,ukoliko to treba.
Kada se to sve zavrsi,onda takav ritam sa izmijenjenim podacima snimis na disketu.

Te oznake CC su u stvari Control change funkcije,koje definisu koje banke instrumenata,grupe i funkcije ce se koristiti u ritmu.
Znaci,to su MSB,LSB,i druge control change opcije.
Isto tako i PC kao Program change funkcija.

Ovo sto sam napisao se odnosi na G800,i mislim da je vrlo slicno kod G1000.

Nisam neki ekspert,ali eto,ako ti ovo pomogne,dobro je. (Zaboravilo se....

Izvinjavam se,jer dok sam pisao ovo,nisam vidio da je drugar @tranzit vec napisao jedan post.
Da slucajno ne bi ispalo da ja nesto pametujem i da slucajno nekoga pobijam u misljenju.Ne zamjerite.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast

Promijenjeno od Sejox (27.07.2012 u 19:53 sati)
Sejox je offline   Reply With Quote