Videti jedan post
Star 27.10.2019, 20:09   #25
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mic Gain nije volumen mikrofona. Volumen se nalazi u Mic Setting, a može se dodjeliti i na Klizače, da bude uvijek pod rukom. Postavke mikrofona su posebna priča, ali ti za početak isključi Gain i Compresor. EQ si podesi po želji.

"Problem" s jačinom samplova je kod nas (na žalost) uobičajena stvar, a može se riješiti na više načina, tj. nivoa. Pitao sam te za registracije (nisi mi odgovorio) ali jedan od načina je da djeluješ i na ovoj razini. Sudeći po tvom prošlom postu vidim da si shvatio bit problema, treba stišati sve "grupe" (SONG; STYLE; PART) na razinu tvorničkih postavki i onda ćeš dobiti "prostor" da se i vokal čuje kako treba.

Nemoj trošiti vrijeme na stišavanje pojedinih samplova jer će to dosta zakomplicirati stvari. Najprije zbog toga što ti ona Songovi neće više biti dobro izbalansirani. Zato pristupi jednostavnom smanjivanju volumena cjelokupnog songa, to je najbrže. Isto to napravi i sa Stylom samo što će u ovom slučaju nastati problem ako Stylove ne pozivaš s registracijom nego ga biraš direktno. Kad odgovoriš na pitanje o registraciji koje sam postavio, bit ću precizniji s odogovorom.

I za kraj (ovog početka tvoje situacije ) kratki opis kako poštelati Mic Gain. Isključi već spomenuti Compresor i Gate, pjevaj uobičajenom glasnoćom na mikrofon i gledaj lampicu pored Mic Gaina. Okreći potenciometar prema desno i kada se upali crvena lampica, stani i vrati potenciometar za milimetar, dva. To je to za početak ...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg mic volumen.jpg (122,1 KB, 78x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote