Videti jedan post
Star 17.10.2013, 13:49   #13
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dell druze slazem se sa tobom i mnogi ce se isto sloziti da kod vecine nasih ljudi je velika neupucenost u vst-je i softversku tehnologiju. Ne zelim da vredjam nikog ali tuzno je da zbog neznanja ce neko dati velike pare i kao sto je rekao kolega rolandx vidjacemo te skupocene instrumente na pinku bez napojnog kabla u pozadini.

S druge strane sve sto kaze kolega Milan$ je tacno i to je druga strana medalje, s tim sto sam ja hteo samo da izvucem iz konteksta jednu vrlo bitnu stvar a to je : Das 4000-5000 evra za najnoviji tyros ili kronos a nemas opciju da instaliras softver, dok za 300 evra kupis mobilni i mozes da instaliras softverske aplikacije. Dakle ko je ovde lud?, zasto dozvoljavamo da velike korporacije manipulisu nama? (ok mi smo malo trziste i marginalci...) Sta oni nama nude toliko dobro sto je vredno 5000 evra? Ne zaboravite da je to stampana ploca koja se u fabrici izradi za 5 minuta. Materijal utrosen za izradu iste je verovatno 15 puta manji nego cena gotovog proizvoda. Na kraju kad sve to upakuju u lepo oblikovano kuciste cena poraste i to je ok ali gde je funkcionalnost? Izgleda da ljudi kupuju klavijature zbog prestiza a ne zbog funkcionalnosti. Pa najtuznija star bude kad nas covek kupi taj tysor 5 pa ubaci set sto je svirao na tyros 4. Na kraju mu je opet sve isto.

Sta ce mi touch screan ako nemam dobre dirke?, sta ce mi najnovije semplovan klavir sa 16 velocity layer-a kad u zadnjih 20 godina sve klavijature imaju manje-vise dobar zvuk klavira. Sta ce mi vocalist kad ni ne pevam? Zasto moram da ga kupim na silu uvaljenog uz klavijaturu?
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote